Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


За 48 часа на 40.000 столици

40000-stolici-za-48-casa-povekjeВест за уште еден чуден рекорд го помина светот. Имено, Тери Твининг од Англија за 48 саати седнал на 40.000 столици и поставил нов светски рекорд...

 

40000-stolici-za-48-casa

... во таа дисциплина. Овој рекорд бил соборен на еден фудбалски стадион во Белгија. За тие два дене Тери успеал да собере добротворни средства  во висина од 4000 евра.

Тој го изјавил следново:

"Пресреќен сум поради рекордот, но едвај стојам на нозе.
Луѓето мислат дека е едноставно и на прв поглед навистина така изгледа, но секоја коска од моето тело ме боли. Осетив големо олеснување кога седнав на последната столица"
.

Тери инаку на секоја столица поминувал по 4 секунди.

Претходниот рекорд изнесувал 39.250 столици за 48 саати, а го поставил Американец од Калифорнија.

Би можело да ве интересира:

Млад скијач освои сребро на Олимписките игри по страшна сообраќајна несреќа - бил во кома со скршен ... Американскиот скијач Колби Стивенсон кој освои сребро на Олимписките игри во Пек...
15-годишната Русинка што изведе „невозможен“ скок обвинета за допинг - скандал на Олимписките игри Кај 15-годишната лизгачка Камила Валиева било забележано присуство на лек кој е ...
Судот одлучи: Ѓоковиќ доби виза за престој, на потег се австралиските власти – слобода или забрана з... Судот во Австралија донесе позитивна одлука за Новак Ѓоковиќ – тенисерот доби ви...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg