Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Застрашувачка аудио снимка од судирот на двата воза во Чешка: Несреќата снимена од надзорните камери во близина

Надзорните камери во близина го снимија звукот од моментот кога два воза се судрија во Чешка и навистина звучи морничаво. На социјалните мрежи се споделуваат застрашувачки фотографии од несреќата во која животот го загубија најмалку 4 лица.

zastrashuvachka-audio-snimka-od-sudirot-na-dvata-voza-vo-cheshka-nesrekjata-snimena-od-nadzornite-kameri-vo-blizina-01.jpg

Според првичните информации, околу 4 лица загинаа, а повеќемина се повредени откако патнички и товарен воз се судрија во Чешка, во Падрубице.

zastrashuvachka-audio-snimka-od-sudirot-na-dvata-voza-vo-cheshka-nesrekjata-snimena-od-nadzornite-kameri-vo-blizina-02_copy.jpg

Според официјалните информации објавени во чешките медиуми, несреќата се случила во средата (05.06) во 23.00 часот, а во неа животот го загубиле 4 лица, додека 27 биле повредени и пренесени во болница.

Патничкиот воз во моментот на несреќата сообраќал од Прага, кон Кошици во Словачка, а во него и во товарниот воз имало вкупно 300 лица.

zastrashuvachka-audio-snimka-od-sudirot-na-dvata-voza-vo-cheshka-nesrekjata-snimena-od-nadzornite-kameri-vo-blizina-03.jpg

Железничките пруги беа затворени околу 9 часа, а веднаш по несреќата на местото дошле екипи на полицијата, противпожарните служби и брзата помош.

Машиновозачите и на двата воза преживеале. Едниот од нив со полесни повреди бил пренесен во болница, а другиот нема повреди.

zastrashuvachka-audio-snimka-od-sudirot-na-dvata-voza-vo-cheshka-nesrekjata-snimena-od-nadzornite-kameri-vo-blizina-04.jpg

Засега не се знаат причините за несреќата, но од фотографиите и видеата што се објавуваат се гледа дека дошло до директен судир на двата воза.

zastrashuvachka-audio-snimka-od-sudirot-na-dvata-voza-vo-cheshka-nesrekjata-snimena-od-nadzornite-kameri-vo-blizina-06.jpg

На социјалните мрежи е објавено видео од надзорни камери во близина на кои може да се слушне страшниот удар во моментот кога се судриле двата воза (на 00: 43).

Posted by Jaroslav Hubáček on Wednesday, June 5, 2024

Погледнете уште неколку видеа од евакуацијата на патниците:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Шест години бев во врска со полицаец на тајна задача, бил испратен да ме шпионира“ „Бевме на зимување на Алпите кога дознав. Го најдов неговиот пасош - не ми го по...
„На 16 години бев бездомник, спиев на улица, сакав да си го одземам живот - сè се смени кога ме прим... Клои Помфрет пораснала во згрижувачки дом, а станала бездомник на 16 години. Спи...
„Добив сепса додека бевме на одмор - мораа да ми ги ампутираат и рацете и нозете за да ме спасат“ „По девет недели во кома, лекарите ме разбудија. Најпрво бев во делириум и кажув...
„Ќе има кој да ме чува кога ќе остарам“: 70-годишна жена од Уганда роди близнаци 70-годишна жена од Уганда роди близнаци со што стана една од најстарите родилки ...
Беше само 1 година постара од зетот - Што знаеме за мајката на Меланија Трамп која почина на 78 годи... Мајката на Меланија Трамп почина на возраст од 78 години. Што знаеме за жената к...
Канаѓанка е рекордер во дарување крв – дарувала 118 литри во период од 59 години Џозефин од Канада првпат дарувала крв на 22-годишна возраст и до денес, на 81 го...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg