Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Бизарно откривање на пол: 63-годишна жена и 26-годишниот сопруг чекаат дете од сурогат мајка

Шерил од САД има 63 години, а нејзиниот сопруг има 26. Тие очекуваат дете од сурогат мајка и неодамна направија прослава за откривање на полот, но се соочуваат со многу критики поради возраста на жената.

amerikanka-63-i-37-godini-pomladiot-soprug-ochekuvaat-dete-od-surogat-majka-javnosta-gi-kritikuva-01.jpg

Шерил Мекгрегор и Куран Мекејн веќе се популарен пар на ТикТок, а нивната возрасна разлика е дури 37 години.

Шерил има 63 години, а сопругот Куран – 26.

Тие се запознале кога Куран имал само 15 години, поради што Шерил е критикувана дека го манипулирала.

Сега, пак, парот очекува и бебе, а неодамна направија и прослава за откривање на полот.

amerikanka-63-i-37-godini-pomladiot-soprug-ochekuvaat-dete-od-surogat-majka-javnosta-gi-kritikuva-7.jpg

Минатата година, тие изјавија дека сакаат да имаат дете, но поради возраста на Шерил, се одлучиле за сурогат мајка.

Со видео на ТикТок, Шерил и Куран открија дека очекуваат девојче.

@oliver6060

Its a girl @King 🤴🏾 Quran #fyp #genderreveal #itsagirl #teamgirl #agegap #couplegoals

♬ original sound - Queen cheryl 👸

Во коментари, бројни корисници им честитаат за приновата:

„Навистина сум среќна за вас“.

„Шерил и Куран се преубав пар. Возраста не е важна. Гледаме дека вистински се сакате“.

„Шерил изгледа пресреќно“.

amerikanka-63-i-37-godini-pomladiot-soprug-ochekuvaat-dete-od-surogat-majka-javnosta-gi-kritikuva-05.jpg

Но, има и критики:

„Се надевам дека Шерил ќе доживее да го види бебето“.

„Жално е за бебето, ќе нема мајка…“

„Не знам што е полудо – дали тие двајцата или нивните семејства што го поддржуваат ова“.

amerikanka-63-i-37-godini-pomladiot-soprug-ochekuvaat-dete-od-surogat-majka-javnosta-gi-kritikuva-04.jpg

Инаку, Шерил веќе има седум деца и 17 внуци, додека за Куран ова е првото дете.

Шерил и Куран се запознале во 2012 година, кога и двајцата работеле во ресторан за брза храна.

Но, не почнале врска веднаш. Всушност, откако заминале од работното место, не биле во контакт неколку години.

amerikanka-63-i-37-godini-pomladiot-soprug-ochekuvaat-dete-od-surogat-majka-javnosta-gi-kritikuva-03.jpg

Повторно се сретнале во 2020 година, кога Шерил била касиерка, а Куран пазарел во маркетот каде што таа работела.

Според нив, веднаш почувствувале привлечност еден кон друг и почнале да се гледаат.

Тогаш направиле профил на ТикТок и поради возрасната разлика, брзо станаа популарни.

Куран ја запроси Шерил во 2021 година, а запросувањето го емитуваше во живо и го следеа над 20.000 луѓе. Набрзо потоа и се венчаа.

amerikanka-63-i-37-godini-pomladiot-soprug-ochekuvaat-dete-od-surogat-majka-javnosta-gi-kritikuva-02.jpg

Парот честопати се соочува со критики за возраста, особено кога открија дека сакат да имаат и дете.

На ова, Шерил изјави:

„Разбираме дека јас нема да бидам жива, но верувам во Куран. Ако јас не сум овде, тој ќе се грижи за детето.

Ќе биде одличен татко бидејќи е одговорна личност. Верувам дека може да го воспита нашето дете, и тоа многу добро.

Исто така, имаме поддршка од нашите семејства, но на почетокот се двоумеа“.

amerikanka-63-i-37-godini-pomladiot-soprug-ochekuvaat-dete-od-surogat-majka-javnosta-gi-kritikuva-06.jpg

Куран, пак, има изјавено дека возраста не им значи ништо:

„Луѓето на социјалните мрежи многу нè критикуваат. Велат дека сум во врска со баба ми. Но, не сум – баба ми е постара.

Јас и Шерил сме како секој друг пар. Најважно е дека се сакаме. Без разлика што велат другите, не можат да нè повредат“.

amerikanka-63-i-37-godini-pomladiot-soprug-ochekuvaat-dete-od-surogat-majka-javnosta-gi-kritikuva-08.jpg

Што мислите за одлуката на парот да има свое дете?

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ја советувам ќерка ми да се омажи богато - подобро да живее на висока нога, отколку да страда за па... „Ќерка ми си го троши времето на кретени со кои разговара онлајн и тие муабети н...
„Шест години бев во врска со полицаец на тајна задача, бил испратен да ме шпионира“ „Бевме на зимување на Алпите кога дознав. Го најдов неговиот пасош - не ми го по...
„Ја мрази мојата работа, но и мене зошто си ја сакам работата“ – Канадскиот премиер за сопругата од ... „Постојат мигови кога таа ја мрази мојата работа и ме мрази мене што си ја сакам...
Маж ја напушти забавата за откривање на пол откако дозна дека со сопругата ќе добијат ќерка (видео) Маж се соочи со остри критики поради видео од прославата за откривање на полот н...
„Ангелот на смртта“ - Жена од САД отворила клиника за гладни деца во Уганда, ги лекувала без лиценца... Тврдејќи дека била испратена на мисија од Бог, Американката Рене отворила клиник...
Момче (10) се ожени со својата детска љубов, 12 дена пред таа да почине од леукемија „Повеќето деца сакаат да одат во Дизниленд, но таа отсекогаш сакаше да биде сопр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg