Сексуално образование: Како ги учат децата во Норвешка?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Сексуално образование: Како ги учат децата во Норвешка?

Норвешката телевизија дефинитивно не се срами да ги покаже приватните делови на човечкото тело и притоа е прилично сериозна и експлицитна во образувањето на тинејџерите.

najeksplicitnite-videa-za-seksualno-obrazovanie-koi-nekogash-kje-gi-vidite-01.jpg

Без разлика на предупредувањето: „Ова видео може да биде несоодветно за одредени гледачи“ - ова видео не е филм за возрасни, туку за оние најмладите и е направено со цел сексуално образување на децата.

Во него се разгледуваат теми како менување на формата на органите, појава на влакна, репродукција...

Нема потреба од дополнително објаснување, сè што останува е да ги погледнете видеата.

Би му дозволиле на вашето дете да гледа ваков тип на видеа?

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

21-годишна девојка објави фотка во бикини со целулит и откри како си го засакала телото Девојка која шири позитива и нема комплекси, објавува фотки на Инстаграм во кои ...
Ризичен тренд: Црн селотејп само на интимните делови Мислите дека досега сте ги виделе сите безобразни и бизарни трендови на социјалн...
Како изгледа човекот кој дал 100.000 долари за тетоважи од глава до пети? (фото) Тетбој Холден (да, тоа е неговото вистинско име) има тетоважи на целото тело, од...

Најчитани неделава