15 ужасни фото докази дека планетата плаче од загадувањето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


15 ужасни фото докази дека планетата плаче од загадувањето

Од загадени океани со мртви риби до токсичен воздух, мајката природа плаче од нас.

16-uzasni-foto-dokazi-deka-planetata-plache-od-zagaduvanjeto-01.jpg

Се сеќавате добро на воздухот од Скопје изминатата зима, зарем не? Иако кога ќе дојде лето брзо забораваме на маките, сепак тоа е проблем кој ќе го имаме уште години и години од сега, ако не се преземе нешто сериозно.

Мајката природа плаче од нас, а овие фотографии се доказ за тоа:

Големиот пацифички „остров од ѓубре“

16-uzasni-foto-dokazi-deka-planetata-plache-od-zagaduvanjeto-02.jpg

Обид за пливање во река во Индија

16-uzasni-foto-dokazi-deka-planetata-plache-od-zagaduvanjeto-03.jpg

Загадени океани

16-uzasni-foto-dokazi-deka-planetata-plache-od-zagaduvanjeto-04.jpg

Топењето на мразот е фатално по животот на поларните мечки

16-uzasni-foto-dokazi-deka-planetata-plache-od-zagaduvanjeto-05.jpg

Птица заробена во масло на брегот од Луизијана

16-uzasni-foto-dokazi-deka-planetata-plache-od-zagaduvanjeto-07.jpg

Малдивите може да потонат во наредните 50 години поради климатските промени

16-uzasni-foto-dokazi-deka-planetata-plache-od-zagaduvanjeto-06.jpg

Беспомошност и пиење на загадена вода во Кина

16-uzasni-foto-dokazi-deka-planetata-plache-od-zagaduvanjeto-08.jpg

Ера на загаден воздух и носење на маски

16-uzasni-foto-dokazi-deka-planetata-plache-od-zagaduvanjeto-09.jpg

Уште 7 фото докази на следната страна...Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 годин... По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтан... Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија... Нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле е...