Косата ѝ е долга речиси два метри и не ја измила скоро 20 години (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


Косата ѝ е долга речиси два метри и не ја измила скоро 20 години (фото)

Вели дека мирисите кои се впиваат во нејзината коса ѝ се драги затоа што ја потсетуваат каде била и со кого била.

kosata-i-e-dolga-rechisi-dva-metri-i-ne-ja-izmila-skoro-20-godini-foto-01.jpg

Френки Клуни (32) е „Рапунзел“ од реалноста. Таа престанала да ја мие косата кога имала само 13 години, затоа што го мразела миењето, а престанала да ја потстрижува на 18 години.

Вели дека одржувањето на нејзината коса ѝ е многу лесно, а единствен проблем е чешлањето кое трае половина час за да успее да ги отплетка сите делови.

Уште како мало девојче Френки сонувала да има долга коса како принцезите од бајките, во книги кои ѝ ги читале родителите.

Косата ѝ е долга околу 1.80 метри.

Запознајте ја „Рапунзел“ од реалноста:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg