Таа имала 14 години, а тој 18 кога станале родители за првпат - сега имаат 21 дете


Таа имала 14 години, а тој 18 кога станале родители за првпат - сега имаат 21 дете

Откако открија дека на 13 години забременила за прв пат, најголемото семејство во Велика Британија е мета на критики.

taa-imala-14-godini-a-toj-18-koga-stanale-roditeli-za-prvpat-sega-imaat-21-dete-01.jpg

Сју Редфорд има 21 дете, најстарото има 28 години и нејзиното семејство важи за најголемото во Велика Британија.

Таа во едно неодамнешно гостување откри дека првпат забременила на 13 години од мажот кој сега е нејзин сопруг, а тој тогаш имал 18 години. Со најстариот син се породила на 14 години.

Сју има 43 години, а неодамна со сопругот Ноел ја добија најмладата ќерка Бони. Тие едноставно не можат да запрат затоа што обожаваат деца.

Но, откритието дека таа првпат забременила на 13 од 18-годишно момче некои тврдат дека е криминал и дека е чудно.

Во нивниот дом појадок се служи на две смени за да ги собере сите на масата.

Како изгледа големото семејство:

taa-imala-14-godini-a-toj-18-koga-stanale-roditeli-za-prvpat-sega-imaat-21-dete-06.jpg

taa-imala-14-godini-a-toj-18-koga-stanale-roditeli-za-prvpat-sega-imaat-21-dete-05.jpg

taa-imala-14-godini-a-toj-18-koga-stanale-roditeli-za-prvpat-sega-imaat-21-dete-04.jpg

taa-imala-14-godini-a-toj-18-koga-stanale-roditeli-za-prvpat-sega-imaat-21-dete-03.jpg

taa-imala-14-godini-a-toj-18-koga-stanale-roditeli-za-prvpat-sega-imaat-21-dete-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
Со мајката болна од Алцхајмер заминал на патување околу светот: „Не ми беше товар, сакав само да бид... „Луѓето сметаа дека ќе ми биде товар, но не беше така. Имавме тешки периоди кога...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg