Ова се жените кои ви ги направија преубавите Zara фармерки купени на попуст
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Шанкерка 25-04-2019


Ова се жените кои ви ги направија преубавите Zara фармерки купени на попуст

Овие жени работат во NASAA групацијата, каде се шијат фармерките од Zara кои успеавте да ги начекате на попуст.

ova-se-zenite-koi-vi-gi-napravija-preubavite-farmerki-kupeni-na-popust-001.jpg

Но, она што не го знаете е дека жената која ви ги направила ZARA фармерките веројатно работи од нејзини 16 години и спаѓа во 4-те милиони работници кои без паузи и нормални услови работат во 4.500 фабрики во Бангладеш.

Заработуваат помалку од 100 долари месечно, што е само четвртина од просечните месечни трошоци.

Деновиве решија да го подигнат својот глас и да се обединат на протестите со цел да се изборат за своите работнички права.

„Ве молам немојте да ми ја сечете косата,“ низ солзи велела Бобита, една од жените која протестираше за своите работнички права, но притоа врз неа била употребена сила за да се спречи во намерата.

Нејзините фотографии, иако се далеку од пријатни, се проширија вирално, прикажувајќи ја бруталната страна на светот во кој живееме:

ova-se-zenite-koi-vi-gi-napravija-preubavite-farmerki-kupeni-na-popust-1.jpg

ova-se-zenite-koi-vi-gi-napravija-preubavite-farmerki-kupeni-na-popust-2.jpg

Во продолжение, фотки од жените кои ви ги направија преубавите фармерки кои веројатно ги имате на себе во моментов:

ova-se-zenite-koi-vi-gi-napravija-preubavite-farmerki-kupeni-na-popust-3.jpg

ova-se-zenite-koi-vi-gi-napravija-preubavite-farmerki-kupeni-na-popust-4.jpg

ova-se-zenite-koi-vi-gi-napravija-preubavite-farmerki-kupeni-na-popust-5.jpg

ova-se-zenite-koi-vi-gi-napravija-preubavite-farmerki-kupeni-na-popust-6.jpg

ova-se-zenite-koi-vi-gi-napravija-preubavite-farmerki-kupeni-na-popust-7.jpg

ova-se-zenite-koi-vi-gi-napravija-preubavite-farmerki-kupeni-na-popust-8.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жени објаснуваат зошто сакаат да шетаат голи по дома (фото 18+) Тие чистат и гледаат телевизија голи, некои од нив и пред своите деца, и велат д...
Зошто повеќе од 2.500 жени голи нурнаа во море во Ирска на 12°C? Интересен настан кој поставува нов Гинисов рекорд, но испраќа и навистина моќна ...
15 навики на Швеѓаните, поради кои важат за една од најсреќните нации ... Триковите на Швеѓаните сигурно ќе донесат повеќе среќа и во вашиот живот. Дефини...