По 15 години синот на Стив Ирвин го храни истиот крокодил на истото место како татко му


По 15 години синот на Стив Ирвин го храни истиот крокодил на истото место како татко му

Роберт Ирвин од Австралија е достоен наследник на познатиот „Ловец на крокодили“, кој почина од убод на раја во 2006 година.

po-15-godini-sinot-na-stiv-irvin-go-hrani-istiot-krokodil-na-istoto-mesto-kako-tatko-si-01.jpg

15-годишниот Роберт Ирвин тргна по стапките на неговиот татко Стив Ирвин, кој беше познат како еден од најголемите вљубеници во природата и го носеше прекарот „Ловецот на крокодили“.

Иако неговиот татко почина прерано од убод на раја, Роберт не го заборави него и сè што тој го учеше, па сега е негов достоен наследник.

po-15-godini-sinot-na-stiv-irvin-go-hrani-istiot-krokodil-na-istoto-mesto-kako-tatko-si-02.jpg

Тој 15 години подоцна го хранеше истиот крокодил на истото место како неговиот татко, а споредбата на двете фотографии го топи срцето. Станува збор за крокодилот Муреј од австралиската зоолошка градина.

Емотивната споредба:

Тинејџерот сака да стане успешен фотограф на дивиот свет и постојано ја посетува австралиската зоолошка градника каде е во контакт со некои од најопасните животински видови на планетата.

Фотки од Роберт Ирвин:

Прочитајте и за ќерката на Стив - Бинди ги открива најдобрите лекции од татко ѝ Стив Ирвин, кој почина од убод од раја!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг Контроверзно или вредно за пофалба? Бабичка во 60-тите години од животот ја роди...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg