Невеста се омажи во фустан од 39 евра, купен од продавница за добротворни цели (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Невеста се омажи во фустан од 39 евра, купен од продавница за добротворни цели (фото)

Кет Вилкинсон на 29 години се омажи за љубовта на својот живот во прекрасна, бела венчаница вредна само 39 евра.

nevesta-se-omazi-vo-fustan-od-39-evra-kupen-od-prodavnica-za-dobrotvorni-celi-foto-001.jpg

Само еден ден откако тогашното момче ја запросило, го нашла белиот фустан во бутик кој средствата од продадената роба ги донира во добротворни цели.

nevesta-se-omazi-vo-fustan-od-39-evra-kupen-od-prodavnica-za-dobrotvorni-celi-foto-3.jpg

На купената, евтина верзија додала само копчиња на грбот и ракавите и направила корекција на цветовите на предниот дел од фустанот.

„Се надевам дека мојот фустан од 39 долари е потсетник дека работите не мора да бидат скапи за да направат да се чувствувате посебно,“ вели скромната невеста.

Како изгледала Кет на денот на свадбата?

nevesta-se-omazi-vo-fustan-od-39-evra-kupen-od-prodavnica-za-dobrotvorni-celi-foto-1.jpg

nevesta-se-omazi-vo-fustan-od-39-evra-kupen-od-prodavnica-za-dobrotvorni-celi-foto-2.jpg

nevesta-se-omazi-vo-fustan-od-39-evra-kupen-od-prodavnica-za-dobrotvorni-celi-foto-4.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 годин... По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтан... Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
Прекрасна фотосесија со дечиња со Даунов синдром со моќна порака Целта на оваа фотосесија е да се поткрене јавната свест за убавината на различно...