Загина и една од ќерките на Коби Брајант, Џиана (13) која била со него во хеликоптерот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Загина и една од ќерките на Коби Брајант, Џиана (13) која била со него во хеликоптерот

Светот го потресе страшната вест дека една од најголемите НБА ѕвезди Коби Брајант го загуби животот при пад на неговиот приватен хеликоптер.

zagina-i-edna-od-kerkite-na-kobi-bryant-gianna-koja-bila-so-nego-vo-helikopterot-01.jpg

Да биде трагедијата уште поголема, со него била и една од четирите ќерки - 13 годишната Џиана или како што семејството нагалено ја викаше Џиџи.

View this post on Instagram

#HoopsAndHeels #StealsAndStilettos

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

Сопругата Ванеса и другите три ќерки - Наталиа (17), Бјанка (3) и Капри (7 месеци), за сега е потврдено дека не биле на летот.

Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...
Тераси на покривите, животот почнува на 40 години: 9 факти за животот во Шпанија Не е важно што ќе кажат другите, па така се прекршуваат стандардите за убавина, ...

Најчитани неделава