Коби Брајант загина во несреќа со хеликоптер (фото+видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Коби Брајант загина во несреќа со хеликоптер (фото+видео)

Коби Брајант (41) загина при пад на неговиот приватен хеликоптер во Калифорнија.

kobi-brajant-zagina-vo-nesrekja-so-helihopter-1.jpg

Во хеликоптерот настанал пожар и се урнал при што за жал нема ниту еден преживеан. До сега се потврдени 5-мина загинати.

Сопругата на Коби, Ванеса, не била во хеликоптерот.

Причината за пожарот сè уште не е јасна.

Коби беше еден од најдобрите НБА играчи на сите времиња.

Светот изгуби уште еден голем човек...

Фотографии и видео од местото на несреќата:

kobi-brajant-zagina-vo-nesrekja-so-helihopter-2.jpg

kobi-brajant-zagina-vo-nesrekja-so-helihopter-3.jpg

Во хеликоптерот, била и една од четирите ќерки на Коби, 13 годишната Џана.

Огромен број на обожаватели веќе се собираат пред салата на Лејкерс „Стејплс Центар“ во Лос Анџелес, каде Коби ја помина својата кариера.

Би можело да ве интересира:

„Душо ти грижи се за Џиџи, јас ќе се грижам за Нати, Биби и Коко“- говорот на Ванеса Брајант на коме... На настанот „Celebration of Life“ во чест на прерано починатиот кошаркар Коби Бр...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
Сопругата го изгубила пасошот, па мажот решил сам да замине на меден месец во Италија Сопругата на Фаизан Пател го изгубила својот пасош, само неколку дена пред нивни...

Најчитани неделава