Народ со срце: Италијанците си гледаат филмови заедно од прозорците (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Народ со срце: Италијанците си гледаат филмови заедно од прозорците (видео)

Бројот на новозаболени и жртви од корона вирусот вртоглаво расте, но тие не се предаваат... Едно огромно браво за духот!

narod-so-srce-italijancite-si-gledaat-filmovi-zaedno-od-prozorcite-video-01.jpg

Откако Италијанците го воодушевија светот со пеење од терасите, сега тие одат чекор понатаму.

Си организираа „кино на отворено“ и сега заедно од терасите и прозорците некои од нив гледаат филмови и спотови со проектор.

Нивниот дух плени и по толку денови минати во изолација во нивните домови. Светот треба да учи од нив како со насмевка да се мине низ оваа сериозна ситуација.

Еден постар пар дури танцува во својот дом.

Погледнете ја оваа неверојатна сцена:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сите имаат оружје и јадат брза храна - 11 митови за Американците Мит: Секој сиромашен човек ако има желба може да стане богат. Американците работ...
15 докази дека Јапонија е светлосни години пред нас Јапонците навистина знаат да воодушеват со креативноста и да си го олеснат и раз...
Хуман гест: Блогери собраа 4 милиони евра за нов оддел за интензивна нега во Италија Италијанската блогерка Кјара Ферањи и нејзиниот сопруг пред неколку недели почна...

Спонзорирани линкови: