Приказна за жената која ја мрзело да ја раскитува елката, па сега ја украсува за секој празник


Приказна за жената која ја мрзело да ја раскитува елката, па сега ја украсува за секој празник

Многу луѓе знаат дека најомразената новогодишна активност е раскитувањето на елката.

prikazna-za-zenata-koja-ja-mrzelo-da-ja-raskituva-elkata-pa-sega-ja-ukrasuva-za-sekoj-praznik-001.jpg

Надиа Колучи се согласува со тоа, но и го нашла совршеното решение на проблемот.

Со цел да не мора да се збогува со новогодишната елка, решила да ја остави во текот на целата година, но само да ги менува украсите тематски.

Ова се дел од нејзините декорации за Денот на вљубените, Денот на вештерките, Сент Патрик...

Мрзеливост или креативност?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 луѓе ги откриваат нивните најмрачни семејни тајни „Татко ми има дете со љубовницата. Слушнав додека зборуваше на телефон, а мајка ...
Фотки после кои ќе си ја обожавате „тешката“ канцелариска работа Колку пати денес се пожаливте дека не ви се работи? Дека попрво би се менувале с...
Во Кина се следи секој чекор на граѓаните со бодување, а има и „црна листа“ за непримерните Можеби ви звучи како извадок од научно-фантастична книга, но реалноста е дека во...

Најчитани неделава