Кул и практични работи што може да ги купите од автомат во Јапонија


Кул и практични работи што може да ги купите од автомат во Јапонија

Во Јапонија може да си купите печен ориз од автомат, па дури и само една банана.

najbizarnite-raboti-shto-mozhe-da-gi-kupite-od-avtomat-vo-japonija-01.jpg

Според едно истражување од 2018 во Јапонија има повеќе од 4 милиони автомати за продажба на разни работи.

Јапонците само 5 минути по напуштањето на домот веќе наидуваат на автомат каде што можат да купат од јајца до долна облека.

Најбизарните работи што може да ги купите од автомат во Јапонија:

Вашето лице на фигура

najbizarnite-raboti-shto-mozhe-da-gi-kupite-od-avtomat-vo-japonija-02.jpg

Печен ориз

najbizarnite-raboti-shto-mozhe-da-gi-kupite-od-avtomat-vo-japonija-14.jpg

Букет

najbizarnite-raboti-shto-mozhe-da-gi-kupite-od-avtomat-vo-japonija-03.jpg

Долна облека

najbizarnite-raboti-shto-mozhe-da-gi-kupite-od-avtomat-vo-japonija-04.jpg

Играчки во форма на микроорганизми

najbizarnite-raboti-shto-mozhe-da-gi-kupite-od-avtomat-vo-japonija-05.jpg

Статуи

najbizarnite-raboti-shto-mozhe-da-gi-kupite-od-avtomat-vo-japonija-06.jpg

Банани на парче

najbizarnite-raboti-shto-mozhe-da-gi-kupite-od-avtomat-vo-japonija-07.jpg

Уште 6 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Масажа на стапала во јавен превоз, влечки за тоалет: 15 работи кои се можни само во Азија Во земјите на Азија владее целосно поразлична и необична атмосфера во секојдневи...
18 работи заради кои веднаш ќе посакате да живеете во Швајцарија Сите знаеме дека Швајцарија има неверојатни планини и прекрасна природа, стабилн...
13 работи кои ги има во Јапонија, а му требаат на целиот свет Во болниците, банките и други институции има на располагање очила со различен ди...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава