Роџер Федерер и Мирка донираат 1 милион евра за најранливите швајцарски семејства во време на корона вирус
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Роџер Федерер и Мирка донираат 1 милион евра за најранливите швајцарски семејства во време на корона вирус

Сите се погодени од кризата која ја донесе корона вирусот, а Роџер Федерер и неговата сопруга Мирка решија да им помогнат на најранливите семејства во Швајцарија. 

rodjer-federer-i-mirka-doniraat-1-milion-evra-za-najranlivite-shvajcarski-semejstva-vo-vreme-na-korona-virus-01.jpg

Парот одлучи да донира 1 милион швајцарски франци, што е околу 940.000 евра.

Тенисерот ја објави веста на неговиот Инстаграм профил и напиша:

Ова се предизвикувачки времиња за сите и никој не треба да биде изоставен. Мирка и јас лично одлучивме да донираме 1 милион швајцарски франци за најранливите семејства во Швајцаија. Нашиот придонес е само почеток. Се надеваме дека и други ќе ни се придружат за да ги поддржиме семејствата на кои им е потребна помош. Заедно ќе ја надминеме оваа криза! Останете здрави!

М. М. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Хрватски научник пресмета колкави се шансите да заболите од Корона вирусот Молекуларниот биолог Игор Штагљар, еден од најреномираните хрватски научници кој...
Возење по папучи - 50 евра: Колку чинат казните во Грција? Кога тргнувате кон Грција со автомобил вреди да ги знаете сите можни прекршоци и...
Милионер нуди 280.000 евра за да ѝ најде маж на неговата ќерка девица На југот од Тајланд некој маж може да добие прекрасна сопруга, а заедно со тоа к...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава