Премиерот на Велика Британија е позитивен на корона вирус – каква е неговата изјава?


Премиерот на Велика Британија е позитивен на корона вирус – каква е неговата изјава?

Борис Џонсон почувствувал благи симптоми на корона вирус, односно температура и кашлица, па медицинскиот советник препорачал да се тестира од корона вирус, а резултатот бил позитивен. 

premierot-na-velika-britanija-e-pozitiven-na-korona-virus-kakva-e-negovata-izjava-01.jpg

Тој сега е во самоизолација и работи од дома, за што вели дека е правилна постапка. Благодарение на технологијата, тој нема да заостанува со работа во владата и ќе комуницира преку видео повици.

На неговиот Твитер профил тој објави видео од него – погледнете ја неговата изјава во која испраќа порака „заедно ќе го победиме ова“:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Исповед на жена болна од рак: „Станав посилна, сфатив дека животот е за живеење“ Ема Јанг од Велика Британија ја раскажува приказната за својата борба со ракот с...
„Ова е татко ми, има 73 години и работи во Брза помош во време на корона“ Фотографијата од овој посветен доктор кој на прво место го става здравјето на па...
57-годишна жена вели дека тајната на младоста е сексот со мажи под 30 години „Не губам време во животот грижејќи се што мислат луѓето зошто спијам со помлади...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава