Дечко, кој изгубил еден тестис на 18 години поради рак, ќе стане татко


Дечко, кој изгубил еден тестис на 18 години поради рак, ќе стане татко

По операцијата и хемотерапијата мислел дека нема иднина, сѐ додека не ја запознал прекрасната Морган.

dechko-koj-izgubil-eden-testis-na-18-godini-poradi-rak-kje-stane-tatko-01.jpg

Кога Декстер Гурни-Падик (25) од Оксфорд имал 18 години му бил дијагностициран рак на тестис. Тој имал операција за отстранување на десниот тестис, а потоа минал и низ хемотерапија.

dechko-koj-izgubil-eden-testis-na-18-godini-poradi-rak-kje-stane-tatko-08.jpg

„Кога завршив со целата процедура на лекување, тоа беше најдоброто чувство на светот, но од друга страна си го зема данокот и менталното здравје почна да ми страда, имав негативни мисли и константно чувствував страв и загриженост дали болеста ќе ми се врати и ќе умрам, но тоа се промени кога ја запознав Морган“, изјави Декстер.

dechko-koj-izgubil-eden-testis-na-18-godini-poradi-rak-kje-stane-tatko-02.jpg

Морган Бигс (23) му помогнала да сфати дека тој има иднина, била трпелива со него, стапиле во врска и почнале да планираат и семејство.

Хемотерапијата понекогаш може да влијае врз плодноста, па Декстер бил пресреќен кога успеале да зачнат дете. Морган треба да се породи во септември.

dechko-koj-izgubil-eden-testis-na-18-godini-poradi-rak-kje-stane-tatko-03.jpg

„Таа е полна со разбирање и знае како да ме поткрене кога сум нерасположен. Убава е и однадвор и однатре“, вели Декстер за својата избраничка.

Запознајте го овој прекрасен пар:

dechko-koj-izgubil-eden-testis-na-18-godini-poradi-rak-kje-stane-tatko-06.jpg

dechko-koj-izgubil-eden-testis-na-18-godini-poradi-rak-kje-stane-tatko-05.jpg

dechko-koj-izgubil-eden-testis-na-18-godini-poradi-rak-kje-stane-tatko-04.jpg

dechko-koj-izgubil-eden-testis-na-18-godini-poradi-rak-kje-stane-tatko-07.jpg

Уште фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија 82 години брак Нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле е...

Најчитани неделава