Најсмешните реакции на твитерџиите по објавата дека Канје ќе се кандидира за претседател на САД
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најсмешните реакции на твитерџиите по објавата дека Канје ќе се кандидира за претседател на САД

„Не дозволувајте Ким да стане прва дама на САД“, „Проверете дали Симпсонови го имаат предвидено Канје како претседател“ - ова се дел од твитовите по веста која го шокираше светот - Канје Вест ќе се кандидира за претседател на САД...

najsmeshnite-reakcii-na-dzvezdi-i-tviterdjii-po-objavata-deka-kanje-kje-se-kandidira-za-pretsedatel-na-sad-01.jpg

Веста дека Канје Вест ќе се кандидира за претседател го шокираше светот, а ѕвездите и твитерџиите не останаа рамнодушни, па Твитер е преполн со смешни реакции.

Замислувате ли Канје Вест да биде на чело на САД, а Ким Кардашијан да го достигне врвот и да стане прва дама?

Канје Вест објави на Твитер дека ќе се кандидира за овогодишните избори, но потоа се предомисли и во знак на почит кон претседателот Трамп кој оваа година повторно се кандидира, раперот го помести кандидирањето за изборите во 2024-та.

Не знаеме дали навистина ќе го одржи ветувањето, но со сигурност предизвика бурни реакции.

Твитерџиите се пошегуваа дека Крис Џенер се подготвува за ново реално шоу во Белата Куќа...

Белата Куќа пред и по Кардашијанс

https://twitter.com/musjkan/status/1279668599771107330?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1279668599771107330%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.buzzfeed.com%2Fshylawatson%2Fkanye-west-presidential-run-2020

Да провериме дали Симпсонови предвиделе нешто и за Канје...

Уште интересни твитови предизвикани од веста за Канје:

https://twitter.com/SatiricalEddy/status/1279589948128022528?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1279589948128022528%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.indiatvnews.com%2Ftrending%2Fnews-kanye-west-as-us-president-twitter-erupts-with-memes-and-jokes-631824

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Канје Вест се кандидира за претседател на САД, Илон Маск го поддржа – дали Ким ќе стане прва дама? Ако мислевте дека 2020-та не може да стане почудна, напротив – Канје Вест ќе се ...
4-годишно девојче од Бразил се претвора во мини верзии на светски познати ликови и ѕвезди (фото) Дастин од Stranger Things, Хермиона од Хари Потер, Фреди Меркјури, Џокер – 4-год...
Што се служи во рестораните со Мишелин ѕвезди за време на празниците? Ако за едни празничната трпеза е полна со руска салата, сарма, свинско месо и до...

Најчитани неделава