Канје Вест се кандидира за претседател на САД, Илон Маск го поддржа – дали Ким ќе стане прва дама?

Ако мислевте дека 2020-та не може да стане почудна, напротив – Канје Вест ќе се кандидира за претседател на САД, а Ким можеби ќе ја наследи Меланија.

kanje-vest-se-kandidira-za-pretsedatel-na-sad-ilon-mask-go-poddrzha-dali-kim-kje-bide-prva-dama-01.jpg

Веднаш по 4-ти јули, Денот на независноста на САД, Канје Вест објави твит кој стекна голема популарност.

Тој напиша дека е време да се соедини визијата и да се изгради иднината на Америка и најави дека ќе се кандидира за претседател на овие избори. Илон Маск напиша дека ја има неговата поддршка, па можеби планираат некоја соработка.

https://twitter.com/kanyewest/status/1279575273365594112?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

Во неколку наврати низ годините, раперот има изразено поддршка кон Доналд Трамп, а има и дискутирано на оваа тема, велејќи дека има намера да се кандидира за претседател, но никогаш не бил толку сериозен.

kanje-vest-se-kandidira-za-pretsedatel-na-sad-ilon-mask-go-poddrzha-dali-kim-kje-bide-prva-dama-02.png

Уште не е познато дали официјално има поднесено документи за овогодишните избори, но официјалниот рок за пријавување независни кандидати уште не е истечен, па веројатно постојат шанси ова да е вистина.

Го замислувате ли Канје Вест како ја води најголемата светска сила, а Ким во улога на прва дама?

kanje-vest-se-kandidira-za-pretsedatel-na-sad-ilon-mask-go-poddrzha-dali-kim-kje-bide-prva-dama-03.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Не ми кажа дека е женет, спиеше со мене и потоа го кажав на жена му – згрешив ли?“ „Го прашав дали е во врска и тој ми рече: ‘Да, извини, требаше да ти кажам, жене...
Жена со бизарна зависност од тетовирање не може да најде работа: „Правам по 3 тетоважи неделно, секо... Мелиса Слоан има 45 години и толку многу тетоважи, што не може ни да ги изброи. ...
Рафаел Надал е хит меме на Твитер - откако доби син и му го даде своето име, Рафаел Нашата Натали Грубовиќ ја крсти својата ќерка по себе, па ѝ го даде името Натали...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg