Канје Вест се кандидира за претседател на САД, Илон Маск го поддржа – дали Ким ќе стане прва дама?

Ако мислевте дека 2020-та не може да стане почудна, напротив – Канје Вест ќе се кандидира за претседател на САД, а Ким можеби ќе ја наследи Меланија.

kanje-vest-se-kandidira-za-pretsedatel-na-sad-ilon-mask-go-poddrzha-dali-kim-kje-bide-prva-dama-01.jpg

Веднаш по 4-ти јули, Денот на независноста на САД, Канје Вест објави твит кој стекна голема популарност.

Тој напиша дека е време да се соедини визијата и да се изгради иднината на Америка и најави дека ќе се кандидира за претседател на овие избори. Илон Маск напиша дека ја има неговата поддршка, па можеби планираат некоја соработка.

Во неколку наврати низ годините, раперот има изразено поддршка кон Доналд Трамп, а има и дискутирано на оваа тема, велејќи дека има намера да се кандидира за претседател, но никогаш не бил толку сериозен.

kanje-vest-se-kandidira-za-pretsedatel-na-sad-ilon-mask-go-poddrzha-dali-kim-kje-bide-prva-dama-02.png

Уште не е познато дали официјално има поднесено документи за овогодишните избори, но официјалниот рок за пријавување независни кандидати уште не е истечен, па веројатно постојат шанси ова да е вистина.

Го замислувате ли Канје Вест како ја води најголемата светска сила, а Ким во улога на прва дама?

kanje-vest-se-kandidira-za-pretsedatel-na-sad-ilon-mask-go-poddrzha-dali-kim-kje-bide-prva-dama-03.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Не ми кажа дека е женет, спиеше со мене и потоа го кажав на жена му – згрешив ли?“ „Го прашав дали е во врска и тој ми рече: ‘Да, извини, требаше да ти кажам, жене...
Емотивна средба на мајка со ќерката, 50 години откако таткото ја одвел во Мароко и ја оставил таму Шанае, која во Мароко имала многу тешко детство и живот, во еден миг ја дознала ...
Жена во менопауза е сурогат на нејзината ќерка: „Имам 54 години и бремена сум со мојот внук“ Мајката ќе направи сѐ за најзините деца да бидат среќни. Така оваа 54-годишна же...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg