Кино на вода во Париз - посетителите ќе гледаат филмови од бротчиња
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Кино на вода во Париз - посетителите ќе гледаат филмови од бротчиња

Париз дефинитивно е град на уживањето, а новиот концепт на кино на вода е уште еден доказ за тоа. Одличен начин за социјално дистанцирање.

se-otvora-kino-na-otvoreno-na-voda-vo-pariz-posetitelite-vo-brotchinja-01.jpg

Со оглед на тоа дека ситуацијата со корона вирусот ќе потрае, а со тоа и потребата од социјално дистанцирање, во Париз се отвора првото кино на отворено на вода.

Посетителите ќе имаат уникатно искуство гледајќи филм седнати во бротчиња.

se-otvora-kino-na-otvoreno-na-voda-vo-pariz-posetitelite-vo-brotchinja-02.jpg

Во новото кино „Cinema Sur l’Eau“ луѓето ќе можат слободно да гледаат филм без да се плашат дека некој им дише во врат.

Отворањето ќе биде на 18-ти јули со прикажување на филмот „Le Grand Bain“.

se-otvora-kino-na-otvoreno-na-voda-vo-pariz-posetitelite-vo-brotchinja-03.jpeg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Париз не е само Ајфеловата кула: Мрачната страна на градот на светлината (фото) На страна од префинетите парижанки, кроасаните и убавиот живот, има луѓе чие сек...
Хуман гест: Блогери собраа 4 милиони евра за нов оддел за интензивна нега во Италија Италијанската блогерка Кјара Ферањи и нејзиниот сопруг пред неколку недели почна...
10 градови кои полека тонат и може да исчезнат Ситуацијата е загрижувачка во Венеција, а Италија постојано вложува во зачувувањ...

Најчитани неделава