Уличниот артист Бенкси за првпат снимен како работи - силна порака во лондонското метро (видео)


Уличниот артист Бенкси за првпат снимен како работи - силна порака во лондонското метро (видео)

Уличниот артист Бенкси за првпат го покажа своето лице, но под маска. Тој сака да пренесе важна порака на светот за корона вирусот.

ulicniot-artist-benksi-snimen-vo-londonskoto-metro-prv-pat-go-pokazuva-liceto-no-so-maska-video-01.jpg

Нацрта стаорци кои киваат во јавен превоз без маска, тоа го разнесува вирусот и ги заразува останатите стаорци. Единствен кој ќе се спаси е оној кој носи маска.

https://www.instagram.com/p/CCn800cFIbe/?utm_source=ig_web_copy_link

Немојте да заборавите да се заштитите особено во затворени простории и јавен превоз.

За жал, пораката на Бенкси била избришана од метрото во Лондон.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Егзотичната Зозибини со темна кожа и кратка коса ги сруши стереотипите за убавина – новата Мис Униве... Атланта беше градот домаќин на овогодишниот избор за убавина „Мис на универзумот...
Мајка троши 1.000 долари месечно во салон за убавина каде си ги носи трите мали ќерки 33-годишна мајка ги носи трите малечки ќерки во салон за убавина еднаш неделно, ...
Масажа на стапала во јавен превоз, влечки за тоалет: 15 работи кои се можни само во Азија Во земјите на Азија владее целосно поразлична и необична атмосфера во секојдневи...

Најчитани неделава