Баба (88) и дедо (91), кои се 61 година во брак, заедно ја победија короната


Баба (88) и дедо (91), кои се 61 година во брак, заедно ја победија короната

Мајкл, на кој му биле прогнозирани само уште 48 часа живот, велел дека сака да закрепне за да се грижи за својата сопруга која исто како него се заразила со корона.

baba-88-i-dedo-91-koi-se-61-godina-vo-brak-zaedno-ja-pobedija-koronata-01.jpg

Џилијан (88) и нејзиниот сопруг Мајкл (91) од Велика Британија, кои се 61 година во брак, заедно го победија корона вирусот и на 17-ти јули ја напуштија болницата Leicester Royal Infirmary.

Тие минаа 3 седници во болница, а персоналот на болницата се трудел оброците парот да ги има заедно.

baba-88-i-dedo-91-koi-se-61-godina-vo-brak-zaedno-ja-pobedija-koronata-02.jpg

„Сакам да ми биде подобро за да се грижам за мојата сопруга, сакам да сум тука за Џилијан“, изјави романтичниот Мајкл.

„Тоа што сме пуштени од болница на ист ден е посебно за нас затоа што бевме заедно на ова патување за закрепнување“, велат тие.

baba-88-i-dedo-91-koi-se-61-godina-vo-brak-zaedno-ja-pobedija-koronata-04.jpg

Инаку во еден миг на Мајкл му биле прогнозирани само 48 часа живот и тој ги контактирал 3-те сина за да се збогува, но изненадно закрепнал.

Парот процесот на закрепнување ќе го доврши дома.

baba-88-i-dedo-91-koi-se-61-godina-vo-brak-zaedno-ja-pobedija-koronata-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија 82 години брак Нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле е...

Најчитани неделава