Жена што ја растела косата 16 години добила 6.000 евра отштета, откако фризер ѝ ја уништил


Жена што ја растела косата 16 години добила 6.000 евра отштета, откако фризер ѝ ја уништил

Замислете тоа што сте го негувале 16 години да биде уништено за миг, само поради погрешен потег на фризерот... Болно искуство, зарем не?

zhena-shto-ja-rastela-kosata-16-godini-dobila-6-000-evra-otshteta-otkako-frizer-i-ja-oshtetil-01.jpg

Кимберли Гортон (36) од Велика Британија ја растела својата коса 16 години и таа била нејзина гордост сѐ додека не ѝ ја оштетиле во еден фризерски салон.

Кимберли во септември 2019 година отишла да ja офарба косата за да ѝ изгледа малку посјајно, но фризерската посета завршила со заплеткување на нејзината коса и чворови одзади кои морале да бидат потстрижени.

zhena-shto-ja-rastela-kosata-16-godini-dobila-6-000-evra-otshteta-otkako-frizer-i-ja-oshtetil-04.jpg

Вработените во салонот минале неколку часа обидувајќи се да ја поправат штетата што ја причиниле при фарбањето, но безуспешно.

Кимберли, која е мајка на 6 деца и работи како медицинска сестра, плачела со часови затоа што било уништено тоа што го негувала 16 години.

zhena-shto-ja-rastela-kosata-16-godini-dobila-6-000-evra-otshteta-otkako-frizer-i-ja-oshtetil-07.jpg

zhena-shto-ja-rastela-kosata-16-godini-dobila-6-000-evra-otshteta-otkako-frizer-i-ja-oshtetil-06.jpg

Таа била истрауматизирана од болното искуство, но фризерскиот салон за да се искупи за грешката ѝ исплатил околу 6.200 евра, откако таа се жалела дека ѝ го уништиле тоа што ѝ било гордост и радост 16 години.

Кимберли вели дека косата била дел од нејзиниот идентитет.

„Можеби изгледа банално, но откако ми ја уништија косата јас не можев да спијам, не можев да јадам и не можев да сопрам со плачење со месеци, бев многу вознемирена и се плашев да отидам на фризер повторно. За мене тоа беше трауматско искуство, јас имав долга коса од дете. Нема да се фарбам никогаш повеќе“ изјави Кимберли.

Пред:

zhena-shto-ja-rastela-kosata-16-godini-dobila-6-000-evra-otshteta-otkako-frizer-i-ja-oshtetil-10.jpg

zhena-shto-ja-rastela-kosata-16-godini-dobila-6-000-evra-otshteta-otkako-frizer-i-ja-oshtetil-09.jpg

zhena-shto-ja-rastela-kosata-16-godini-dobila-6-000-evra-otshteta-otkako-frizer-i-ja-oshtetil-02.jpg

Потоа:

zhena-shto-ja-rastela-kosata-16-godini-dobila-6-000-evra-otshteta-otkako-frizer-i-ja-oshtetil-08.jpg

zhena-shto-ja-rastela-kosata-16-godini-dobila-6-000-evra-otshteta-otkako-frizer-i-ja-oshtetil-05.jpg

zhena-shto-ja-rastela-kosata-16-godini-dobila-6-000-evra-otshteta-otkako-frizer-i-ja-oshtetil-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Косата ѝ е долга речиси два метри и не ја измила скоро 20 години (фото) Вели дека мирисите кои се впиваат во нејзината коса ѝ се драги затоа што ја потс...
Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...

Најчитани неделава