Сопругот ја злоупотребувал, ја викал „дебела и грда“ - го оставила, го тужела и ослабела 50 килограми


Сопругот ја злоупотребувал, ја викал „дебела и грда“ - го оставила, го тужела и ослабела 50 килограми

Во текот на бракот, 10 години трпела физичка и психичка злоупотреба, во 2015-та поранешниот сопруг ѝ удрил толку силна шлаканица што ѝ го пукнал ушното тапанче и тогаш одлучила да го промени својот живот.

soprugot-ja-tepal-ja-vikal-debela-i-grda-go-ostavila-i-oslabela-50-kilogrami-01.jpg

Михаела Нијанга е 44-годишна медицинска сестра од Велика Британија, која минала 10 години со партнер кој ја злоупотребувал. Поранешниот сопруг со години ја малтретирал и физички и психички. Ѝ викал дека е одбивна, дебела и грда.

soprugot-ja-tepal-ja-vikal-debela-i-grda-go-ostavila-i-oslabela-50-kilogrami-02.jpg

Таа во 2015 година одлучила да го остави и да се посвети на себеси. Одлуката ја донела откако ѝ удрил толку силна шлаканица што ѝ го пукнал ушното тапанче.

По стресен судски процес во 2016 година нејзиниот поранешен сопруг бил осуден за напад. Но, годините тортура направиле таа на психичка база и понатаму да се теши со храна за тоа низ што поминала со него и дошла до тежина од 114 килограми.

soprugot-ja-tepal-ja-vikal-debela-i-grda-go-ostavila-i-oslabela-50-kilogrami-03.jpg

soprugot-ja-tepal-ja-vikal-debela-i-grda-go-ostavila-i-oslabela-50-kilogrami-07.jpg

Но, во еден миг одлучила дека сака да ѝ биде добар пример на својата ќерка тинејџерка и презела одговорност над себе и својот живот.

Mихеаела ослабела 50 килограми и денес изгледа неверојатно:

soprugot-ja-tepal-ja-vikal-debela-i-grda-go-ostavila-i-oslabela-50-kilogrami-09.jpg

soprugot-ja-tepal-ja-vikal-debela-i-grda-go-ostavila-i-oslabela-50-kilogrami-08.jpg

soprugot-ja-tepal-ja-vikal-debela-i-grda-go-ostavila-i-oslabela-50-kilogrami-06.jpg

soprugot-ja-tepal-ja-vikal-debela-i-grda-go-ostavila-i-oslabela-50-kilogrami-05.jpg

soprugot-ja-tepal-ja-vikal-debela-i-grda-go-ostavila-i-oslabela-50-kilogrami-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојка за првпат во животот облекува бикини откако изгубила 95 килограми Една учителка од основно училиште за првпат во нејзиниот живот облекла бикини от...
Како изгледа денес најдебелото дете во светот, откако ослабе повеќе од 100 килограми? До пред неколку години момчето тежело 193 килограми, а денес има 110 килограми п...
8 земји каде вишокот килограми се знак за убавина Не постои земја во која жените не се обидуваат да изгледаат како модели, со совр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg