„Мајка на плажа на Хаваи ме нападна дека костимот за капење ми бил несоодветен - дали беше во право?“


„Мајка на плажа на Хаваи ме нападна дека костимот за капење ми бил несоодветен - дали беше во право?“

„Кога ја погледнав ја прашав дали има некој проблем и таа ми кажа дека не сакала да го гледа мојот задник и женски делови“, раскажува Савана, а нејзиното видео поттикна онлајн дебата.

majka-na-plazha-me-napadna-deka-kostimot-za-kapenje-mi-bil-nesoodveten-dali-beshe-vo-pravo-01.jpg

Савана Симс била на одмор на Хаваи и уживала во сончањето на плажа, кога блиску до неа седнало семејство. Мајката од семејството била вознемирена од костимот за капење на Савана и ѝ се обратила дека костимот ѝ е несоодветен и треба да ја напушти плажата.

Савана ја раскажува ситуацијата на својот ТикТок профил и во кадар го покажува својот дводелен зелен костим за капење со полутанга кој според неа изгледа пристојно.

majka-na-plazha-me-napadna-deka-kostimot-za-kapenje-mi-bil-nesoodveten-dali-beshe-vo-pravo-05.jpg

majka-na-plazha-me-napadna-deka-kostimot-za-kapenje-mi-bil-nesoodveten-dali-beshe-vo-pravo-03.jpg

Савана вели дека ситуацијата ја изнервирала многу и дека ова е најлошото искуство на плажа за неа иако носела сосема обичен костим за капење.

„Кога ја погледнав ја прашав дали има некој проблем и таа ми кажа дека не сакала да го гледа мојот задник и женски делови, иако јас лежев на грб и речиси и не можеше да ми го види задникот“, раскажува Савана.

majka-na-plazha-me-napadna-deka-kostimot-za-kapenje-mi-bil-nesoodveten-dali-beshe-vo-pravo-08.jpg

Видеото поттикна онлајн дебата околу тоа што е „дозволено“ на плажите и дали некој смее да си земе за право да го коментира изгледот на другите луѓе.

majka-na-plazha-me-napadna-deka-kostimot-za-kapenje-mi-bil-nesoodveten-dali-beshe-vo-pravo-06.jpg

„Но, тоа е плажа, што очекува таа?“, „Требало да останеш на плажата, ти не си направила ништо погрешно“, „Требало да си ги ставиш очилата за сонце и да ја игнорираш, нека си ја гледа својата работа“ - се дел од коментарите за поддршка за Савана.

majka-na-plazha-me-napadna-deka-kostimot-za-kapenje-mi-bil-nesoodveten-dali-beshe-vo-pravo-07.jpg

Но, од друга страна има и такви како овој: „Можам само да замислам - од одредени агли дека ќе се гледаат и други работи од твоето тело“.

Што мислите вие, дали на плажите треба да има правила и секој да си дозволува да го коментира туѓиот изглед?

@savysimsyo

🙄 Ik tourists can be a lot when you live in a ##hawaii , but keep in mind that the world isn’t yours, it’s to be shared ##sharing ##fyp ##respect ##love

♬ original sound - Savannah Sims

На следната страна повеќе фотки од Симс на Хаваи....Би можело да ве интересира:

Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
9-годишно момче топли срца: Цел живот ја расте косата – сега ја донира за деца болни од рак Рајли Стенкоб е 9-годишно момче од Есекс, Англија, кое целиот живот си ја нема с...
Низ црно-бели фотки: Како изгледало одењето на плажа пред 100 години? Нема ништо подобро од ден поминат на плажа, но ако за вас тоа значи излежување п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg