Вљубени и по 60 години брак: Се засакале како тинејџери, се венчале во 1961 година, ја засмејува до денес


Вљубени и по 60 години брак: Се засакале како тинејџери, се венчале во 1961 година, ја засмејува до денес

Берт вели дека никогаш не се посомневал дека ја направил вистинската одлука кога ја побарал Лин за жена.

vljubeni-po-60-godini-brak-se-zasakale-kako-tinejdjeri-se-venchale-1961-godina-ja-zasmeva-do-denes-01.jpg

Лин Волис (76) од Англија го запознала својот сопруг Берт (77) уште во тинејџерските денови. Тие се венчале многу млади во 1961 година и никој не верувал дека бракот ќе им опстане, дури ниту нивните родители.

vljubeni-po-60-godini-brak-se-zasakale-kako-tinejdjeri-se-venchale-1961-godina-ja-zasmeva-do-denes-02.jpg

Но, 60 години подоцна тие се вљубени како и првиот ден. Имаат 5 деца, 8 внуци и 8 правнуци.

vljubeni-po-60-godini-brak-se-zasakale-kako-tinejdjeri-se-venchale-1961-godina-ja-zasmeva-do-denes-08.jpg

Лин вели дека Берт ѝ е најдоброто нешто што ѝ се случила во животот. Тие порачуваат дека тајната на долгиот брак е да се разговара за работите и да се биде искрен еден кон друг.

Велат дека тие заедно пораснале и се шегуваат дека мора да си биле судени еден на друг штом издржале толку долго заедно.

vljubeni-po-60-godini-brak-se-zasakale-kako-tinejdjeri-se-venchale-1961-godina-ja-zasmeva-do-denes-03.jpg

„Бракот со Берт не би го менувала за ништо на светот, а најважната работа е во бракот да разговарате и дискутирате за работите и сите проблеми од кој било тип да ги решавате веднаш. Плус, тој уште ме засмејува, и по 60 години заедно“, вели Лин.

На ова Берт додава дека никогаш не се посомневал дека ја направил вистинската одлука кога ја побарал Лин за жена.

vljubeni-po-60-godini-brak-se-zasakale-kako-tinejdjeri-se-venchale-1961-godina-ja-zasmeva-do-denes-05.jpg

vljubeni-po-60-godini-brak-se-zasakale-kako-tinejdjeri-se-venchale-1961-godina-ja-zasmeva-do-denes-07.jpg

vljubeni-po-60-godini-brak-se-zasakale-kako-tinejdjeri-se-venchale-1961-godina-ja-zasmeva-do-denes-06.jpg

vljubeni-po-60-godini-brak-se-zasakale-kako-tinejdjeri-se-venchale-1961-godina-ja-zasmeva-do-denes-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија 82 години брак Нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле е...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg