Камерата личи на кокос: Најсмешните реакции за iPhone 11


Камерата личи на кокос: Најсмешните реакции за iPhone 11

По официјалното претставување на iPhone 11, реакциите на социјалните мрежи беа помешани.

kamerata-lici-na-kokos-najsmesnite-reakcii-za-iphone-11-001.jpg

Apple ги откри трите нови верзии кои доаѓаат во 6 бои, а најголема иновација се трите задни камери.

Сепак, ретко кој беше воодушевен од дизајнот на новиот модел.

Па, на Твитер решија да развијат дискусија - на што сè личи новиот iPhone?

https://twitter.com/moudmqz/status/1171546772214296579/photo/1

https://twitter.com/imsadplzzhelp/status/1171530168940154881/photo/1

https://twitter.com/shrekpepeboii/status/1171629182901600256

https://twitter.com/Aslate2HH/status/1171595844627263488/photo/1

https://twitter.com/__Big_O/status/1171549664245702658/photo/1

https://twitter.com/wethepvblic/status/1171641437924057091/photo/1

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Рецензија на Huawei P40 Pro: Беспрекорна камера која нуди уникатно искуство за аматери и професионал... Huawei дефинитивно се потрудиле корисниците да не почувствуваат никаков проблем ...
Како да ја одржите разумноста во време кога сите сме зависни од социјални мрежи? Повеќе од една третина возрасни личности сметаат дека социјалните мрежи влијаат ...
Зошто треба да ја покриете камерата на лаптопот? До пред неколку години се веруваше дека покривањето на камерата на модерните уре...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg