Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


„HUAWEI Watch GT 3 за доза елеганција во трката со времето – часовник за динамични жени со стил“

„Нема не можам, има само не сакам – тоа е моето животно мото. Јас сакам сѐ, а најмногу од сѐ го сакам животот. И во мојата замисла да бидам жена за која не постојат сопирачки и секој миг е бесценет ми помогна токму часовникот HUAWEI Watch GT 3.“

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-01.jpg

Никогаш не притискам „snooze“ на алармот, не оставам обврски за утре, ниту сакам нешто да сработам само затоа што така е редот, површински и без љубов. Апсолутно немам „амбиција“ да бидам невидлива и да се претопам во толпата. Сакам да оставам впечаток, да бидам ефикасна, денот да го живеам со полн здив, а во тоа на совршен начин ми помага часовникот HUAWEI Watch GT 3.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-21.jpg

Каква што сум јас, сакам да бидат и моите модни додатоци! Со стил, ефикасни, што оставаат впечаток и што совршено функционираат. HUAWEI Watch GT 3 со елегантниот ремен од нерѓосувачки челик ме освои на прв поглед, плус ми се допадна што совршено ми легнува на зглобот и речиси и не го чувствувам.

Толку префинето изгледа, што кога го носам мислам дека нема ниту потреба од друг накит на мене.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-04.jpg

Тој е вистинско ремек-дело, елегантниот бројчаник од 42 мм ја фаќа светлината на 3D заобленото стакло, давајќи сјај сличен на водена површина. Со симплистички дизајн на телото, високо-сјаен финиш, придружен со стилскиот ремен има навистина модерен и софистициран изглед.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-09.jpg

Големината на екранот е 1.32 инчи. Станува збор за 466 x 466 пиксели AMOLED екран во боја, додека пак ширината на ременот е 20mm.

Батеријата му трае и до 7 дена. Практично заборавам кога сум го полнела последен пат, а во време на тон обврски, настани и активности на дневна база ова ми е огромно олеснување. Дефинитивно, една главоболка помалку.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-02.jpg

Овој часовник ме натера новогодишните цели да си ги поставам многу порано и да не смислувам оправдувања од типот дека надвор е тмурно, врне, вее снег или е студено.

Си поставив за цел да правам 10.000 чекори на ден или во најмала рака барем 6.000, без разлика на временските услови, и веќе на првиот снег јас бев горе на Водно.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-46.jpg

Со помош на HUAWEI Watch GT 3 си ја мерев температурата на кожата, па сатурацијата, односно заситеноста на крвта со кислород и што уште не.

Заситеноста на крвта со кислород (SpO2) е еден од важните витални знаци што може да го одрази снабдувањето со кислород на телото. HUAWEI Watch GT 3 автоматски обезбедува 24-часовно откривање на нивото на SpO2 без разлика кога работите, вежбате или спиете, што внимателно го штити вашето здравје деноноќно.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-05.jpg

Се разбира, тој е тука и за музика, но и за воспоставување на повици, кои некогаш за жал се неминовни дури и во време кога сакате да се исклучите од сѐ и да уживате само во крцкањето на првиот снег под вашите нозе или да уживате во пладневното кафе во некој од вашите омилени локали.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-28.jpg

Па така, кога ќе го поврзете HUAWEI Watch GT 3 со вашиот паметен телефон преку Bluetooth кога вежбате на отворено, пешачите или пак можби кога извршувате домашни работи и готвите ќе можете да уживате во удобноста да ја гледате листата на повици, да одговарате или одбивате повици преку часовникот.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-03.jpg

На овој часовник може да добиете изглед кој одговара на вашиот стил, бирајќи една од многуте позадини, а со помош на копчето Always On да ја гледате постојано и со тоа да си го подобрите расположението, но и изгледот.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-22.jpg

HUAWEI Watch GT 3 може точно да ги следи и отчукувањата на вашето срце. Новонадградениот модул за отчукувања на срцето, вклучува осум фото-диоди во кружен распоред и два комплети на извори на светлина, комбинирани со заоблена стаклена леќа за удобно носење, притоа намалувајќи ги надворешните пречки на светлината.

Алгоритмот за вештачка интелигенција е надграден за поефикасно да ги филтрира бучните сигнали, овозможувајќи прецизно следење на отчукувањата на срцето, дури и за време на напорни вежби и подобрување на точноста на здравствените податоци како што е кислородот во крвта.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-08.jpg

Поддржува повеќе од 100 спортски режими како трчање, возење велосипед, планинарење, пливање, скокање со јаже и скијање.

Кога вежбате, часовникот може да се поврзе со различна спортска опрема и апликации. Срцевиот ритам и другите податоци од часовникот може да се синхронизираат со опрема како што се ленти за трчање, статични велосипеди, машини за веслање, итн., а податоците може да ги синхронизирате со главните спортски апликации од трети страни преку HUAWEI Health App, за да ви помогне да ја оцените и приспособите вежбата со времето.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-10.jpg

Часовникот може да го и следи вашиот сон за да ви помогне да формирате рутина за спиење, да го следите пулсот, да го регулирате дишењето и да ја намалите напнатоста кога сте под стрес.

Исто така, го следи вашиот менструален циклус, како и состојбите на телото за да ви го олесни умот, да можете да се опуштите и уживате во животот.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-24.jpg

Како и мене, така и вам HUAWEI Watch GT 3 ќе ви помогне да направите подобри навики, односно ќе имате дежурен потсетник кога е време да станете, да пиете вода и да вежбате - часовникот поставува дневни цели и нуди внимателен потсетник за да ви помогне да развиете здрави навики.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-32.jpg

Телото ќе ви биде благодарно за ова. Убаво е да бидете динамична жена која граба од животот и е постојано активна, сепак и добриот одмор, како и релаксацијата со помош на вежбање, се неминовни за квалитетен живот и правилно функционирање, а HUAWEI Watch GT 3 ќе ви помогне токму во тоа.

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-29.jpg

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-20.jpg

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-11.jpg

huawei-watch-3-za-doza-elegancija-vo-trkata-so-vremeto-za-dinamichni-zheni-so-stil-48.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„HUAWEI P50 Pro - новиот омилен телефон на зависниците од сликање, за кои фактор плус е дизајнот“ Не е лесно да се биде на одговорна функција, а притоа семејството да не биде зап...
„Се вљубив во часовникот Huawei Watch Fit 2 - тој ми е и персонален тренер и најтренди моден додаток... Обезбедете си го HUAWEI WATCH FIT 2 и новата етапа во вашиот живот може да започ...
„Мојот избор за прв паметен часовник е HUAWEI WATCH GT 3 Pro - стилска класика што го доведува во ре... Досега сум немала паметен часовник, но со динамичното темпо на живот, работните,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg