Чија е јахтата на илустрацијата?

Помогнете ѝ на Елена да дознае чија е јахтата... Можете ли да погодите?

chija-e-jahtata-01.jpg

Погледнете ја илустрацијата и обидете се да ја решите оваа лесна загатка - чија е јахтата?

На сликата со Елена се двајца мажи, но таа е во дилема кој е сопственикот на јахтата - мажот во бела или оној во црвена маичка?

chija-e-jahtata-02.jpg

Можете ли да погодите?

Решението е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Трик прашање кое може да ве збуни: Колку кругови гледате? Дали сте од оние што сакаат предизвици? Ве предизвикуваме да одговорите точно на...
Математичка загатка: Кој број треба да стои на местото на прашалникот? Колку добро ви оди математиката? Дали врз база на илустрацијата ќе успеете да от...
Прашање на кое безобразните умови паѓаат: Што е тврдо кога е суво? Можете ли да дадете точен одговор без паметот да ви отиде на безобразни работи? ...
Логична загатка: Од која фигура ќе ја добиете коцката на илустрацијата? Дали ви е логиката силна страна? Ако мислите дека размислувате логично, тогаш ов...
Математичка загатка за основно образование – За колку време ќе ја решите? Дали сакате математички предизвици? Ако да, оваа загатка сигурно ќе ви се допадн...
Предизвик за познавачите на дијалекти: Знаете ли што е „паница“? Колку го знаете валандовскиот дијалект? Пишете ни во коментар дали се употребува...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg