Трик прашање за најумните глави: Што треба да стои на празното место?


Трик прашање за најумните глави: Што треба да стои на празното место?

Oва е едно од најтешките трик прашања за кое навистина треба да знаете да размислувате надвор од кутијата.

trik-prashanje-za-najumnite-glavi-shto-treba-da-stoi-na-praznoto-mesto-01.jpg

Трик прашањата што кружат на интернет често се потешки од што изгледаат на прв поглед. Затоа на ова е нагласено дека одговорот не е оној најочигледниот, односно бројот 6.

Треба да размилувате надвор од кутијата.

Гледајте ги работите од поинаква перспектива и решението барајте го надвор од броевите.

Малку помош на следната страна...Би можело да ве интересира:

Шеговито трик прашање: Како се вика кога еден маж живее само со една жена? Дали се сметате за личност со добра смисла за хумор? Ако е така, тогаш сигурно ќ...
Трик прашање: Што се човекот и жената? Колку добро се снаоѓате со трик прашања? Ајде тестирајте се со ова... Колку д...
Трик прашање: Како е можна оваа ситуација? Kaко се снаоѓате со трик прашањата? Обожавател ли сте на кошарка, ќе се сетите л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg