Кои хороскопски знаци се пријатели со бившите, а кои не можат да ги смислат?

Додека Раковите успеваат да го задржат пријателскиот однос со сите бивши партнери, Јарците ги блокираат на сите социјални мрежи и не сакаат ни да помислат на нив.

koi-horoskopski-znaci-se-prijateli-so-bivshite-a-koi-ne-mozhat-da-gi-smislat-01.jpg

По раскинување, сите луѓе се однесуваат различно кон поранешните партнери. На некои не им пречи да останат во добар однос, па дури и да се дружат, но некои не сакаат да имаат ништо со нив.

Во каков однос се хороскопските знаци со нивните бивши?

Овен

Вие не сте добри пријатели со бившите партнери, но истовремено не ги гледате како непријатели.

Ако се сретнете на улица, нема да ги одминете.

Генерално, дури и ако ви згрешиле кога сте биле заедно, не им се лутите и го оставате минатото зад вас.

Бик

Иако сте свесни дека бившите партнери не биле вистинските личности за вас, сепак им посакувате сè најдобро.

Се надевате дека им оди добро во животот и дека успеале да си ги исполнат соништата.

Останувате во добар однос со нив и искрено се радувате кога ќе ви кажат дека се среќни.

Близнаци

Некогаш не сакате да имате никаков контакт со бившите партнери. Но, некогаш не ви е проблем да поминете една ноќ заедно.

Неретко, пак, оваа ноќ се претвора и во втора шанса за врската.

За вас врските никогаш не завршуваат бидејќи секогаш постои можност да им дадете уште една шанса.

Рак

Вие секогаш сте расположени да им помагате на бившите партнери ако го побараат тоа од вас.

Пробувате да останете во добар однос со нив и им давате до знаење дека можат да се потпрат на вас, дури и многу години откако завршила вашата романса.

Лав

По секое раскинување, вие сметате дека ви е подобро без бившиот партнер и пробувате да му го покажете тоа.

Сакате да се фалите со вашиот многу подобар живот откако сте сингл.

Генерално, не сте во најдобар однос, а целта ви е бившите да зажалат што ве оставиле или повредиле.

Девица

Дури и кога не се надевате дека ќе се смирите со бившиот партнер, вие се грижите за него.

Одвреме-навреме му се јавувате или му пишувате порака само за да го прашате како е.

Зад ова нема никаква скриена намера – едноставно, сакате да бидете сигурни дека бившите се среќни.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Годишен хороскоп за 2023: Риби Астрологијата предвидува дека 2023-та ќе биде релативно мирна година за Рибите. ...
4 хороскопски знаци кои треба да водат подобра грижа своето ментално здравје Девици, вие сте перфекционист, но не треба да дозволите ова да влијае врз состој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg