Зошто немате (вистински) пријатели, според хороскопскиот знак?

Додека Водолиите ги одбиваат сите покани за излегување, на Близнаците им е тешко да го одржат контактот со луѓето коишто ги запознаваат. Зошто ви изгледа како да немате пријатели, според вашиот хороскопски знак?

zoshto-nemate-vistinski-prijateli-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Со годините, стекнувањето нови пријатели станува потешко. Истовремено, се чини дека скоро никогаш немаме време ни за пријателите кои ги знаеме со години.

Зошто вие немате (вистински) пријатели, според вашиот хороскопски знак?

Овен

На другите им е тешко да го следат вашето темпо, бидејќи вие не сакате да излегувате по ресторани и слични места.

За вас, забава значи качување по карпи, одење на концерти, играње одбојка на плажа…

Но, не секој го има вашиот авантуристички дух и не секој е спонтан како вас.

Сепак, не плашете се да го правите она што го сакате сами. На вашите авантури секогаш можете да сретнете луѓе слични како вас со кои ќе делите многу интереси.

Бик

Вие немате пријатели бидејќи сте премногу тврдоглави кога станува збор за запознавање нови луѓе.

Сакате да се дружите само пријателите од средно (или факултет) и не дозволувате никој друг да влезе во вашиот живот.

Но, мора да сфатите дека луѓето созреваат и се менуваат, па оние кои ви биле најдобри пријатели во младоста, не значи дека и денес ќе бидат компатибилни со вас.

Мора да бидете поотворени и да почнете да излегувате со други луѓе – одете со колегите на пијачка, поразговарајте со некој сосед…

Близнаци

Вашиот најголем проблем е одржувањето контакт со некого.

Вам ви е тешко да вратите на нечија порака, а неретко откажувате планови во последен момент.

Па, другите не се сигурни дали воопшто сакате да им бидете пријатели и, со текот на времето, се оддалечуваат од вас.

Не заборавајте дека за едно пријателство да трае, треба да се потрудат и двете страни.

Враќајте на пораките и повиците, вие направете план за излегување и наскоро во вашиот живот ќе има многу пријатели.

Рак

Вам ви се чини дека немате пријатели бидејќи премногу се грижите за сè останато во животот – партнерот, кариерата, домашните обврски…

Како воопшто да не наоѓате време за дружба и забава.

Ако сакате да го промените ова, мора да научите да се релаксирате. Разберете дека и вие заслужувате пијачка во петок навечер и опуштено излегување со пријатели.

Лав

Вашиот најголем проблем се социјалните мрежи.

Постојано ги гледате објавите на луѓето кои ви се блиски и секогаш си мислите дека им е многу поубаво без вас.

Некогаш дури сте и гневни ако некој излегол без вас.

Сето ова ви создава конфликти со луѓето кои ви се блиски.

Само затоа што некој некогаш излегол без вас, не значи дека ве заборавил или дека повеќе не сака да се дружите.

Девица

Некогаш премногу ги критикувате другите, дури и за најмалите грешки.

Ако некој заборави да ви се јави или ви откаже план, се однесувате како да е крај на светот и почнувате да се расправате.

Нормално, повеќето не го толерираат ова однесување.

Морате да научите да им простувате на луѓето ако сакате да останат во вашиот живот. Не заборавајте дека ни вие не сте совршени и сигурно правите грешки.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Што најмногу мразите (но не признавате), според хороскопскиот знак? Бик - Овие луѓе мразат кога некој им кажува што треба да прават и наместо да ја ...
Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
5 хороскопски знаци кои сами си ги саботираат љубовните врски Близнаци, вие сте импулсивни, а токму со оваа карактеристика си ги саботирате вр...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Што да правите во зима за да се чувствувате посреќни, според хороскопскиот знак? Бикови, размислете што можете да промените во домот - дали можеби ќе ставите нек...
Кој ви е најсреќниот ден од неделата, според хороскопскиот знак? Лавови, вашиот среќен ден е недела. Овој ден е владеен од Сонцето – небесното те...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg