Кој е вашиот несреќен број (и зошто), според хороскопскиот знак?

Овен - Вашиот несреќен број е седум. Овој број има навистина негативно влијание врз вас, па пробајте да го избегнувате. Седум е еден од среќните броеви на Раковите, па поради ова, дури и луѓето со овој знак можат да ви донесат несреќа.

koj-e-vashiot-nesrekjen-broj-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Во земјите ширум светот, многу броеви се сметат за несреќни или баксузни.

Некогаш поради нивната форма кога ги пишуваме, некогаш поради начинот на којшто се изговараат на одреден јазик, а некогаш и поради симболиката што ја имаат во некоја култура.

Кој е вашиот несреќен број според хороскопскиот знак?

Овен

Вашиот несреќен број е седум. Овој број има навистина негативно влијание врз вас, па пробајте да го избегнувате.

Седум е еден од среќните броеви на Раковите, па поради ова, дури и луѓето со овој знак можат да ви донесат несреќа.

Бик

Вие сте сериозна личност и сè што правите треба да биде уникатно, значајно и големо.

Поради ова, и вашиот несреќен број е „голем“. Бројот што ви носи несреќа е 359.

Добрите вести се дека ова е број што сигурно не го сретнувате често, па не мора премногу да се грижите за него.

Близнаци

Вашиот баксузен број е осум, најмногу поради неговата форма.

Бројот премногу наликува на знакот за бесконечност, а симболизира и повторување.

Како личност која постојано сака нешто ново, осум дефинитивно е број што треба да го избегнувате.

Рак

Вашиот несреќен број е четири.

Бројот се поврзува со рутина и монотоност, а ова не му годи на вашиот знак.

Интересно е што овој број се смета за баксузен во Јапонија бидејќи на јапонски премногу звучи на јапонскиот збор за „смрт“.

Лав

Како знак кој мора да се истакнува во сè, не е ни чудно што вашиот несреќен број е 13.

Овој број се смета за баксузен во повеќето земји ширум светот, па отсекогаш ве плашел.

Затоа, најдобро избегнувајте го.

Девица

Вашиот несреќен број е девет, најмногу бидејќи се поврзува со страдање.

Вие сте емпатична личност која не може да поднесе другите да бидат несреќни.

Слично како бројот четири, и девет се смета за несреќни во Јапонија.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Кој е вашиот најсреќен ден во 2024 година, според хороскопскиот знак? Оваа година ситуацијата ќе биде подобра во однос на вашиот љубовен живот, особен...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Хороскопските знаци рангирани според тоа колку се „очајни“ за љубов – Кој се плаши да биде сингл? Раковите не можат да си замислат да бидат сингл, додека за Јарците љубовта не е ...
Кој ви е најсреќниот ден од неделата, според хороскопскиот знак? Лавови, вашиот среќен ден е недела. Овој ден е владеен од Сонцето – небесното те...
Кој е вашиот знак во арапскиот хороскоп и што открива за вас? Копје е првиот знак во арапскиот хороскоп и со него почнува, но и завршува годин...
Кој нордиски бог ве опишува најдобро, според хороскопскиот знак? Близнаци, вие сте најслични со итриот Локи. Како него, вие сте непредвидливи и б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg