Мрачен хороскоп: Во кои знаци се раѓаат најмногу сериски убијци?

На листата сериски убијци родени во знакот на Скорпија има седум имиња, а меѓу нив се Чарлс Менсон со 7 жртви и Карл Јуџин, кој убил меѓу 22 и 100 луѓе.

mrachen-horoskop-vo-koi-znaci-se-ragjaat-najmnogu-seriski-ubijci-01.jpg

Хороскопските знаци и датумот на раѓање можат во многу нешта да влијаат на секоја личност, вклучувајќи го и нејзиното однесување, размислување, на многу позитивни, но и негативни аспекти од животот.

Еден од нив, тврдат астролозите, е и способноста на некоја личност да стане убиец или да му одолее на поривот да направи зло на некој друг.

Па, оттаму и овој мрачен хороскоп, кој открива во кои знаци се раѓаат најмногу сериски убијци:

Овен

Во знакот на Овен се родени со дури 7 познати сериски убијци. Најмрачниот од нив е Доналд Харви за кој се верува дека имал меѓу 37 и 57 жртви, иако тој тврдел дека бројката е 87, но дека никогаш нема да бидат пронајдени сите.

Меѓу сериските убијци родени во овој знак се и:

 • Вејн Боден - 3 жртви
 • Џозеф Френклин - 7-22 жртви
 • Кит Џесперсен - 8 жртви
 • Пол Коуелс - 18-35+ жртви
 • Херберт Мулин - 13 жртви
 • Чарлс Сображ - 12+ жртви

Бик

Во знакот на Бик е роден Х. Х. Холмс („Докторот кој измачувал), а кој е првиот познат сериски убиец во САД. Тој убил помеѓу 9 и 200 луѓе.

Во знакот на Бик се родени и:

 • Марта Бек - 3-17 жртви
 • Алберт Фиш - 3-9+ жртви
 • Ејми Арчер Гилиган - 10-50 жртви
 • Ерл Нелсон - 22+ жртви

Близнаци

Во знакот на Близнаци се родени дури 12 познати сериски убијци, а меѓу нив е и „Канибалот од Милвоки“, односно Џефри Дамер, кој ги сечел телата на своите жртви и дури и јадел делови од нив.

Други Близнаци сериски убијци се и:

 • Ричард Чејс: 7 жртви
 • Питер Куртен - 9+ жртви
 • Леонард Лејк - 11-25 жртви
 • Дени Ролинг - 8 жртви
 • Артур Шокрос - 14 жртви
 • Питер Сатклиф - 9+ жртви
 • Вејн Вилијамс - 23-29 жртви
 • Роберт Ли Јејтс - 16 жртви

mrachen-horoskop-vo-koi-znaci-se-ragjaat-najmnogu-seriski-ubijci-05.jpgЏефри Дамер

Рак

Иако делуваат безопасно, меѓу Раковите има 4 познати сериски убијци. Меѓу нив е и Џенин Џонс, медицинска сестра обвинета за убиство на 60 бебиња.

Сериски убијци во знакот на Рак се и:

 • Џон Реџиналд Кристи - 8 жртви
 • Гери Хајдник - 2+ жртви
 • Карл Панзрам - 5-22+ жртви

Лав

Во овој знак се родени тројца познати сериски убијци, а меѓу нив е Антони Сауел, познат како „Давителот од Кливленд“.

Други сериски убијци родени во знакот на Лав се:

 • Мајра Хиндли: 5 жртви
 • Џон Хај - 6-9 жртви

Девица

Во знакот на Девица се родени најмалку 10 познати сериски убијци. Најозлогласен е Хенри Ли Лукас, кој е одговорен за смртта на 157 луѓе.

Сериски убијци во знакот на Девица се и:

 • Родни Алкала - 8-130 жртви
 • Ричард Анџело - 10-25 жртви
 • Пол Бернардо - 3-4 жртви
 • Алберт де Салво - 13 жртви
 • Ед Џин - 2+ жртви
 • Харисон Греам - 7 жртви
 • Џералд Стано - 22-41+ жртви
 • Мерибет Тининг - 3-9 жртви

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Што најмногу мразите (но не признавате), според хороскопскиот знак? Бик - Овие луѓе мразат кога некој им кажува што треба да прават и наместо да ја ...
Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
Како реагира секој хороскопски знак кога е гневен (и како да научи да се контролира)? Риби – Тие се мирољубиви луѓе кои не можат лесно да се справат со своите негатив...
Астро ќоше: Зошто е уште сингл секој хороскопски знак? Бикот уште е заљубен во бившиот/бившата. Зошто другите хороскопски знаци се уште...
Хороскопските знаци рангирани според тоа колку се „очајни“ за љубов – Кој се плаши да биде сингл? Раковите не можат да си замислат да бидат сингл, додека за Јарците љубовта не е ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg