Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како вашиот хороскопски знак се забавува во кафана?

Овенот во кафана ужива како риба во вода, Биковите сакаат да имаат своја, додека на Ракот омилената кафана му е втора дома.

kako-vasiot-horoskopski-znak-se-zabavuva-vo-kafana-01

Овен

Иако е Овен, во кафана ужива како риба во вода, без оглед на забавата. Кога малку повеќе ќе се напие станува директен во контактот со спротивниот пол и монотонијата ја разбива со разговори и вицови. Понекогаш жените во овој знак сакаат да ја „накитат“ музиката, посебно ако слават роденден.

Бик

Бикот би сакал да има своја кафана, што не е редок случај. Но ако ја нема, тогаш во неговото омилено место сите го познаваат - од музичар до келнер. Ја собира музиката околу својата маса и нарачува песни, а сака и да им угодува на девојките/момците околу него. Неретко знае да запее и дополнително да ја загрее атмосферата.

Близнаци

Со Близнаците ќе го имате најдобриот помин во кафана, без оглед на тоа дали сте отишле како заљубен пар, пријател или сосема случаен познаник. Близнаците се друштвени, шармантни и хумористични, па не им е проблем да бидат забавувачот во друштвото.

Рак

Иако најмногу уживаат во својот дом, Раковите често знаат да се упатат кон својата омилена кафана. Никаде на друго место не може да се опуштат со чаша вино и пријатели, да заиграат, да запеат и да останат до раните утрински часови. Не се љубители на кафаните во друштво на својот партнер/партнерка, па повеќе го ценат друштвото во вакви случаи.

Лав

Кралот на забавите, игрите и сите можни прослави, ужива кога тој ја организира и води вечерта. Тогаш се подразбира огромна количина на алкохол и гласна музика. Атрактивни и провокативни, какви што вообичаено се, Лавовите обожаваат да запознаваат нови лица во оваа ситуација.

Девица

Родени за мерак и опуштање, Девиците знаат да бидат немирни кога ќе испијат малку повеќе. Кога атмосферата ќе се загрее, вообичаено Девиците се тие кои нарачуваат нови тури и досипуваат пијалаци. Звучи несвојствено за воздржаните, приземни Девици, но тие обожаваат кога се во центарот на вниманието, посебно ако пеат и играат.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како изгледа живеењето со секој хороскопски знак? На Рибите не им е грижа дали сте ги измиле садовите, но Јарците нема да ви дозво...
Хипохондрици, посесивни: Мрачната страна на секој хороскопски знак Кои се најлошите карактеристики на секој знак од зодијакот? Некој има лош темпер...
Кој хороскопски знак е вашето куче (и што кажува тоа за него)? Зошто вашето куче се однесува онака како што се однесува?! Дали неговите особено...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg