Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Хороскопот ги открива сигналите: Не му верувајте ако...

Сте забележале ли дека често некој од пријателите или партнерот има невообичаени реакции, но се обидува да се воздржи? Ви се чини дека ве разбираат или дека се искрени, но нешто не ви чини.

horoskopot-gi-otkriva-signalite-ne-mu-veruvajte-ako-01

Сепак, постојат некои сигнали за секој хороскопски знак, кои го издаваат и според кои може да откриете дали ја зборува вистината или само се преправа. Ако забележите некои од овие знаци, не му верувајте.

Овен

Овенот реагира многу агресивно на обвинувањата. Ако се разбесни, наместо сè да сврти на шала, тогаш имате причина да бидете лути.

Бик

Обично е сигурен во себе, па кога Бикот ќе почне да покажува несигурност во себе, значи дека лаже или нешто крие.

Близнаци

Ако слушнете некоја реченица како: „Не ме гледај“, „Не ми го допирај телефонот“... знајте дека нешто не е во ред.

Рак

Ракот сака да поминува време со партнерот. Тоа значи дека ако наеднаш стане отсутен во мислите, знајте дека нешто крие. Особено ако почне да измислува причини за да измислува причини за да не биде дома.

Лав

Лавот има обичај да започне кавга за да го оттргне вниманието од тајните кои ги чува. Се води по правилото „нападот е најдобра одбрана“.

Девица

„Не ме интересира, прави што сакаш“ – ако ја слушнете оваа реченица од некоја Девица, која вообичаено е љубезна и чувствителна, значи дека нешто не е во ред.

horoskopot-gi-otkriva-signalite-ne-mu-veruvajte-ako-2

Вага

„Зошто не ми веруваш?“ е најчестата реченица кога Вагите сакаат нешто да излажат или скријат. Почнуваат со емотивна манипулација за да го натераат партнерот да се чувствува непријатно што воопшто ги прашал или ги обвинил.

Скорпија

Скорпиите кои нешто кријат знаат да бидат многу сурови. За да го свртат вниманието од себе почнуваат да ги навредуваат или обвинуваат другите и да ја менуваат темата.

Стрелец

Расеаниот Стрелец секаде остава траги и постојано ги менува изговорите, па лесно може да го фатите кога лаже.

Јарец

Јарецот ја игра играта „префрлање на топката“. Ако го фатите дека лаже, ќе најде начин за на крајот вие да бидете виновни, а тој жртва.

Водолија

Водолиите знаат да бидат многу убедливи кога лажат, бидејќи се во состојба да ве гледаат во очи и да ве лажат.

Риби

Рибите имаат грижа на совест која ќе ги издаде ако лажат. Штом почнат премногу да ви угодуваат и да ви ги исполнуваат желбите, знајте дека нешто не е во ред.

horoskopot-gi-otkriva-signalite-ne-mu-veruvajte-ako-1

Би можело да ве интересира:

Сите хороскопски знаци во банка: Кој смирено чека, а кој е „само за да праша“? Колку пати нервозно сте чекале и гласно сте дишеле од неверување, додека сте чек...
Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...
Вашата најсилна страна според хороскопскиот знак (која другите не ја гледаат) Лавовите можеби сакаат да бидат во центарот на вниманието и изгледаат како најго...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg