Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена


Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена

Пред да се впуштите во нова врска или да се врзете на било кој начин, прво откријте какви жени му одговараат според хороскопскиот знак. Или пак мажи, искористете ги следниве описи за да си ја пронајдете идеалната жена.

kakva-zena-mu-treba-spored-horoskopskiot-znak-na-bikot-zabavna-na-skorpijata-posvetena-01.jpg

Овен

На Овенот најважно му е партнерката да мисли дека е најубав, најдобар и најпаметен. Ако се обиде на било кој начин да му противречи и да му го сруши егото, ќе биде елиминирана. Овенот има свој распоред и живот, па ако жената успее да се вклопи - супер. Во спротивно - ништо. Важно е тој да не треба да прави компромис.


Бик

Сака девојка со која ќе може да се забавува, затоа што Бикот сака да ужива, а не некој да го попречува неговиот мир. Така што ако мислите дека може било кога да му се јавите, грешите. Покрај тоа, мора се да испланирате однапред, но во склад со неговиот распоред и желби. Ако не сте талентирани за готвење, исто така најпаметно ви е да не му се приближувате.


Близнаци

Близнаците очекуваат нивната девојка да се однесува како вечна тинејџерка. Тоа е добрата страна, но Близнаците знаат да се однесуваат многу незрело и за сериозните работи. Ако не сакате да се допишувате и слушате вечно, заобиколете го овој знак. Него не можете да го наканите да направи нешто што вие сакате, ниту е подложен на манипулации. Како еден манипулатор може да си дозволи такво нешто? Празните приказни може да ги води цел ден.

kakva-zena-mu-treba-spored-horoskopskiot-znak-na-bikot-zabavna-na-skorpijata-posvetena-03.jpg

Рак

Расположението му се менува премногу брзо, а со оглед на тоа што постојано е напнат, лесно може да избувне. Имајте го тоа на ум. Него мора да му се угодува постојано. Тешко дека ќе се изборите со него за двајцата да бидете задоволни, затоа што на Ракот му смета буквално се. ќе мора да поразговарате со неговата мајка ако сакате да добиете добар совет. И да, семејството му е на прво место, затоа не се борете со тоа. Ако не сте подготвени за прилагодување, тогаш само продолжете понатаму.


Лав

Дефинитивно најгласниот и најнападен маж во Зодијакот. Ако не му обрнувате доволно внимание и го запоставите на само еден ден, веднаш ќе ви побара замена. Не може да поднесе ако не е се по негово, па дури и кога греши. Ако не сакате да слушате монолози во кои ќе се фали или не сакате да го фалите секојдневно, најдобро е да се откажете од Лавот.


Девица

Педантен, убаво облечен, испеглан и секогаш среден - вака ќе го познаете мажот во знакот на Девица. На се и сешто може да пронајде маана, но и на себе. Цинизмот го чува во малечки шишенца и не можете да го убедите дека сте во право. Можеби планира цел живот да го помине со вас, но сепак ништо нема да преземе. Овој маж никогаш нема да поднесе односи и емоции кои се помалку од совршени. Затоа, ако и вие не сте перфекционист - бегајте.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
„Зошто се разбудив толку рано?“ - првата мисла на секој од знаците во новогодишното утро За некои е сосема обично утро како и секое друго. За други 1 јануари означува но...

Најчитани неделава