Практични совети за секој хороскопски знак


Практични совети за секој хороскопски знак

Хороскопскиот знак има огромно влијание врз карактерот на личностите и начинот на кој тие ги изразуваат своите мисли и емоции.

Prakticni-soveti-za-sekoj-horoskopski-znak-01

Сите ние понекогаш знаеме да се почувствуваме тажно или гневно, но сепак треба да го најдеме вистинскиот начин да ги канализираме нашите емоции и да ги замениме со позитивни емоции.

Следните практични совети ќе му помогнат на секој знак да го најде најдоброто во себе и да ги исфрли сите негативни работи кои му го отежнуваат животот.

Овен

1. Секое утро одвојте 20 минути за себе – за кафе, туширање или слушање добра музика.

2. Што и да ви кажат, ако навистина нешто сакате, работете на тоа, затоа што нема да се откажете додека не успеете или паднете.

3. Распоредете ги приоритетите и повеќе време посветете на луѓето кои тоа го заслужуваат. Престанете да се трудите околу нешто што не е вредно за внимание.

4. Секој ден шетајте, возете велосипед или слично – потребно ви е движење, бидејќи во спротивно ќе бидете уморни.

5. Не се срамете од своите “бубачки“, прифатете ги и ќе бидете помалку нервозни.

Бик

1. Бидете сигурни во себе и во своите ставови, дури и кога сте разочарани. Сомнежот во себе ве води кон депресија.

2. Не ги пропуштајте приликите да си угодите себеси, но строго одредете си го времето за уживање и времето за работа.

3. Вежбајте емпатија и почесто ставајте се во кожата на другите, за да ги сфатите подобро.

4. Научете дека преголемата гордост може да биде ваш непријател, особено ако ве оддалечи од луѓето кои ги сакате.

5. Бидете добар пријател, тие односи се меѓу највредните во вашиот живот.

Близнаци

1. Учете и читајте, тоа го чува мозокот и вашата љубопитност. Немојте да станете мрзливи кога се во прашање овие работи.

2. Држете се до своето хоби, дури и кога имате малку време, бидејќи без забава ќе паднете во депресија.

3. Немојте да се венчате, а претходно да не живеете заедно барем една година.

4. Барајте стабилен пријател кој ќе знае како да ве посоветува.

5. Не се задоволувајте со работи кои не ве интересираат. Дополнително образувајте се и пробајте да најдете нешто што ви се допаѓа.

Рак

1. Помалку озборувајте и не се движете во друштво кое не ви одговара, бидејќи така се полните со негативни емоции.

2. Не ја пропуштајте приликата за дружење со семејството и пријателите – таа енергија ве храни.

3. Во работата поставете приоритети и немојте да си дозволите себеси да работите по цел ден, а други да одмараат – вам ви треба рутина.

4. Вежбајте доверба кон другите луѓе, дајте им шанса да станат подобри.

5. Гответе и уживајте во добрата храна.

Лав

1. Немојте да се извинувате затоа што сакате внимание, љубов или убаво однесување – најдете луѓе кои знаат да ви го дадат тоа.

2. Не ги прикривајте своите фрустрации, бидејќи така тие ќе станат десет пати посилни, а вие ќе испаднете незрели. Бидете директни и искрени.

3. Не го заземајте последното место на работа, бидејќи нема да бидете среќни ако не сте одговорни за нешто.

4. Ослободете ја својата страст и енергија – без разлика дали низ спорт, уметност, танцување, музика.

5. Почесто дружете се и пробајте да водите активен социјален живот со различни луѓе.

Девица

1. Помагајте им на луѓето околу сè  – со тоа вежбате емпатија и подобро ќе се чувствувате.

2. Прифатете се себеси такви какви што сте и немојте да се правдате пред другите, дружете се со оние кои ги делат вашите ставови во животот.

3. На работа не ги земајте работите на срце, стекнете искуство и барајте нешто ново ако сте незадоволни.

4. Не се плашете поради прекинување на лошите односи, посилни сте отколку што мислите.

5. Најдете домашно милениче, тоа ќе биде одличен пријател кога ќе се чувствувате осамено.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
Една работа која секој хороскопски знак треба да ја направи пред 30-тата година Секој човек има различна природа и има нешто посебно кон што се стреми во живото...
Животни принципи според кои се водат припадниците на знакот Лав Лавовите дефинитивно се социјален тип на личности кои обожаваат да се дружат, но...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg