Издржлив е за пријател, но не и за партнер: Кој е најсебичниот хороскопски знак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Издржлив е за пријател, но не и за партнер: Кој е најсебичниот хороскопски знак?

Иако е добар пријател и добра личност, како партнер знае да биде ужасен.

izdrzliv-e-za-prijatel-no-ne-i-za-partner-koj-e-najsebicniot-horoskopski-znak-1.jpg

Важи за најпозитивна личност во целиот Зодијак, но кога се работи за љубовна врска е ужасно себичен.

Прво мисли да си ги задоволи своите потреби и се грижи само за своите емоции.

Се работи за Стрелецот.

Стрелецот секогаш сам на себе си е на првото место. Иако ќе се заколне на вечна љубов, тој секогаш гледа што него прво му одговара и како ситуацијата да ја сврти во своја корист.

Ако погрешите, очекувајте да ви мудрува, но во обратен случај - не помислувајте на истото, бидејќи тоа за Стрелецот е најдлабоката емоционална повреда.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јарците мразат глумa, Девиците површни партнери: Зошто раскинува секој... Сите имаат свои лични мотиви за ставање точка на љубовната врска. Овој пат, ви г...
Годишен хороскоп за 2018-та - Девица Во 2018 година на Девиците многу работи ќе им зависат од луѓето во околината и н...
Која е вашата слаба точка? Овните се плашат од осаменост, Рибите - од ... Секој си има своја слаба страна, своја слаба точка која ако некој успее да ја до...

Најчитани неделава