Која е вашата слаба точка? Овните се плашат од осаменост, Рибите - од моќни луѓе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Која е вашата слаба точка? Овните се плашат од осаменост, Рибите - од моќни луѓе

Секој си има своја слаба страна, своја слаба точка која ако некој успее да ја допре, може да разбуди дури и нескротлив ѕвер.

koja-e-vashata-najslaba-tocka-na-bikot-finansiite-na-skorpijata-ljubovta-01.jpg

Но, дали знаете која е вашата слаба точка?

Според хороскопскиот знак...

Овен

На Овенот слабата точка често му е прикриена, па делува како воопшто да ја нема, ама се ужасува од самата помисла дека може да остане осамен, изолиран или болен без никој да го гледа или теши во моментите кога му е тешко. Иако е храбар и самоуверен, слаба точка му е и семејството, па затоа, потребен му е партнер кој ќе го чека дома и ќе биде покрај него за поддршка и убави зборови.

Бик

Оние кои не го познаваат Бикот, мислат дека може да направи сè што ќе посака кога ќе си го зацрта во главата, бидејќи никогаш не се откажува од своите цели. Секако, полесно му е кога не мора да води сметка за банката или паричникот не само заради себе, туку и заради најблиските. Не сака да ризикува и да остане без финансиска поддршка, станбен простор и покрив над глава, бидејќи сака сè најдобро за партнерот.

Близнаци

Слабата точка на Близнаците е нивниот нервен систем, па противникот може многу лесно да ги донесе во состојба на благ очај, ако успее да ги тренира нивните живци. Тогаш не им помага ниту вродената интелигенција, ниту снаодливоста. Ги обзема паника која се претвора во страв од соочување со самите себе. Иако ги избегнуваат таквите ситуации, Близнаците се свесни за својата немоќ, нервоза и депресивност, ако наидат на проблеми до успехот.

Рак

Вашата загриженост за сè и сешто е последива на вродената несигурност и стравовите кои ве обземаат од време навреме. Затоа, Ракот секогаш е во потрага по стабилен, сигурен и ситуиран партнер, посебно ако станува збор за жена. Слаба точка на секој Рак е стравот од губењето на саканата личност или статусот во општеството кој најчесто и само заради тоа го имаат. Ако некој ги погледне наопаку, тоа е доволно да почнат стравовите.

Лав

Слаба точка на Лавот е суетата заради која понекогаш нема граници, па може да манипулира со другите само за да му се додворуваат и да добива комплименти. Колку повеќе поданици има околу себе, тоа е посреќен, ама тоа не значи дека положбата му е гарантирана. Токму затоа, потајно се плаши од јавен потсмев и губење на моќта која му ја носи општествената или работната позиција.

Девица

Слаба точка на секоја Девица е контролата од страв дека некој ќе им ја одземе, а ако дојде до тоа, тогаш ѝ страда нервниот систем. Должностите и обврските се свети правила на Девиците, без нив не можат да функционираат ниту пак да се грижат за најблиските. Девицата добро знае како да се грижи за себе, од било кој друг знак, ама не умее нервниот систем да си го контролира така добро од страв дека може да ги изгуби нервите.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...