Мажите рангирани според хороскопот: Од моногамни до неверни „лоши момци“


Мажите рангирани според хороскопот: Од моногамни до неверни „лоши момци“

Предупредување: Не паничете, бидејќи од секое правило има исклучок.

mazite-rangirani-spored-horoskopot-od-monogamni-do-neverni-loshi-momci-001.jpg

Ако според хороскопот ги подредите мажите од моногамни и лесно заљубливи, до неверни кои никогаш нема да се смират, листата би изгледала вака:

1. Рак

Раковите се врзуваат за една личност. Ако зборуваат со вас, зборуваат само со вас, дури и да не сте во врска официјално. Тие не се тип на мажи кои сакаат да испробаат повеќе опции пред да се одлучат. Штом еднаш решат дека вие сте вредни за нивната љубов, очекувајте посветеност и ништо помалку. Нема да флертуваат на страна, нема да загледуваат рандом девојки, ниту пак да ве остават за некоја друга.

2. Водолија

Знак кој на прв поглед делува ладно, заради тоа што сака да си го заштити срцето, но кога еднаш ќе почувствуваат љубов, срцето го ставаат на тацна. Немаат проблем да покажат емоции секогаш и секаде. Партнерката ја посипуваат со внимание, а подготвени се и да ги избришат сите пријателки од социјални мрежи и контакти од кои добиваат флерт.

3. Вага

Вагите се искрени. Лојални. Сакаат „засекогаш“ кое трае како од филмско сценарио. Но, нема да направат ништо ако не добијат дозвола од жената прво. Нема да спијат со неа ако сметаат дека не се на иста бранова должина. Секогаш бараат нешто посериозно од само авантура и обожаваат да дискутираат за емоциите пред да влезат во врска.

4. Јарец

Јарците се секогаш искрени, дури и кога вистината може малку да ве повреди. Ако сакаат да бидат со вас, верувајте дека ќе знаете. Ако сакаат да останете само пријатели, верувајте дека и тогаш ќе знаете. Ако сакаат само секс, ќе ви го кажат тоа гласно. Не можете да ги наречете лоши момци бидејќи отворено зборуваат за намерите, какви и да им се. Отворени се уште од првиот разговор.

5. Риби

Рибите целосно ќе се потпрат на вас. Тие ќе ве третираат со нежност, ќе ве натераат да се смеете најгласно што можете и ќе направат да се чувствувате посебно. Но, тоа не значи дека имаат посебни емоции кон вас, бидејќи кон сите се такви – сакаат луѓето да се чувствуваат добро во нивно друштво. Со нив секогаш ќе се прашувате дали се работи за пријателство или флерт.

6. Девица

Овој знак се плаши да не биде повреден. Затоа овие мажи имаат потешкотии да се предадат некому. Но, дури и кога ќе се случи да се вљубат, остануваат во контакт со бившите за да имаат бекап план доколку работите не се одвиваат како што посакуваат. Сакаат да знаат дека секогаш имаат план Б, па затоа нема да прекинат со флерт и испитување на теренот.

Останатите 6 знаци се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како реагираат знаците кога го читаат сопствениот хороскоп? Иако сите припаѓаме на некој од 12-те знаци во Зодијакот, не секој од нас верува...
Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...
Мислат дека се над другите: Хороскопски знаци со најголема суета Обожаваат да го слушаат сопствениот глас и тие баш секогаш мора да бидат во прав...