Најголемата иронија кај секој хороскопски знак
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Најголемата иронија кај секој хороскопски знак

Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидуваат да ја скријат од останатите.

Najgolemata-ironija-kaj-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Некои успеваат во тоа, а на некои пак несвесно или ненамерно им се испушта оваа негативност, бидејќи очигледно не се доволно добри актери да ја издржат глумата докрај.

Како изглед најироничната страна кај секој знак?

Овен

Јавно кажува дека мрази луѓе кои предизвикуваат други луѓе во кавга, а сепак Овенот е оној кој иницира и започнува караници прв, за секое едно битно или небитно нешто.

Бик

Можеби ќе ви биде тешко да поверувате, но Биковите ги осудуваат тврдоглавите луѓе. Што е секако страшно иронично и лицемерно од нивна страна.

Близнаци

Близнаците сакаат луѓе кои ќе бидат отворени и искрени со нив, а тие од друга страна обожаваат да играат топло-ладно и или се премногу агресивни или многу пасивни кон другите.

Рак

Мрази да ги слуша емотивните изливи на другите луѓе, се нервира кога ќе му дојдат во потрага по решение за некој проблем од емотивна природа, иако секојдневно ги доживува истите тие бурни драми.

Лав

Лавот сака секогаш да биде во центарот на вниманието и истовремено сака да биде оставен на мир, подалеку од сите.

Девица

Девицата мрази луѓе коишто се жалат и наоѓаат мани, а таа е првата која секогаш наоѓа некои забелешки, дава коментари и постојано се жали за сенешто.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Со што ги одбивате луѓето од себе – според хороскопскиот знак? Како што постојат особини и постапки кои делуваат магнетски привлечни во туѓите ...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...