Лавовите се забавни, Вагите смирени: Каков родител сте според хороскопскиот знак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Лавовите се забавни, Вагите смирени: Каков родител сте според хороскопскиот знак?

Некои се родени за да бидат родители, додека други мора да внимаваат да не пренесат на своите деца некои од своите негативни карактеристики.

lavovite-se-zabavni-vagite-smireni-kakov-roditel-ste-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Ќе се воодушевите колку многу можете да научите за себе само преку вашиот хороскопски знак.

Според датумот на вашето раѓање можете да откриете каков родител сте.

Забавен или строг, традиционален или модерен, дознајте сега:

Овен

Вие сте самоуверен родител. Иако сте ориентирани кон кариерата, тоа не значи дека не ги сакате своите деца. Сакате да бидат амбициозни и постојано ги охрабрувате да ги следат своите соништа.

Понекогаш можеби реагирате темпераментно, но тоа е поради трката да направите баланс помеѓу домот и работата.

Бик

Вие сте посветен и трпелив родител. Одлучни сте по секоја цена да им го овозможите најдобриот живот што може да го имаат вашите деца. Поголемиот дел од времето го минувате во грижата за нив и имате навистина блиска врска.

На моменти сте тврдоглави, но тоа е само кога се соочувате со промени.

Близнаци

Вие сте родител полн со младешка енергија, кој лесно се прилагодува на ситуациите. Ги обожавате вашите деца затоа што прават да се чувствувате живи.

Вие сте спонтани и непредвидливи и вашата замисла за семеен живот не е традиционална.

Рак

Вие сте заштитнички настроен родител полн со љубов. Родителството во доаѓа природно и градите силни врски со децата.

Емотивни сте и на моменти дури знаете да ги загушите со сета таа грижа за нив.

Лав

Вие сте креативен и забавен родител. Луѓето дури не можат да ве замислат како родител, но вие сте одлични во таа улога.

Природен лидер сте, па понекогаш на вашите деца премногу ќе им наредувате. Ги воспитувате децата да имаат широки хоризонти.

Девица

Вие сте организиран и практичен родител. Природно ви доаѓа да работите многу и комплетно сте посветени на животите на вашите деца.

Понекогаш знаете да се грижите премногу, но навистина нема потреба, опуштете се.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскопот и мајчинството: Каков родител сте или ќе бидете според хоро... Дали некогаш сте замислувале каков родител ќе им бидете на своите деца? Сметате ...
Кој негативец на Дизни сте според месецот на раѓање? Негативците од Дизниевите цртани филмови нѐ научија дека на патот до среќата, ќе...
Годишен хороскоп за 2018-та - Вага Во оваа година мора да обрнете повеќе внимание на здравјето, додека не е доцна. ...

Најчитани неделава