Како реагираат знаците кога некој ќе им каже дека се убави?


Како реагираат знаците кога некој ќе им каже дека се убави?

Сите различно реагираме на комплименти. Некои се вцрвенуваат, други ги прифаќаат со едно обично благодарам како потврда.

Kako-reagiraat-znacite-koga-nekoj-ke-im-kaze-deka-se-ubavi-01.jpg

На некои пак не им се верува што слушнале, што упатува на фактот дека се прилично несигурни во себе или пак не сакаат ласкави зборови.

Како вие реагирате кога некој ќе ви каже дека сте убави?

ОВЕН

„Добро. Благодарам“.

Овенот кусо ќе се заблагодари без поголеми објаснувања или дополнувања. Можеби ќе ви изгледа збунето, но верувајте дека воопшто не е. Всушност, тој потајно веќе знае за квалитетот кој го поседува, а дали вие ќе го истакнете или не, не му прави воопшто разлика.

БИК

„Хаха, фина шега. Престани да се занесуваш“.

Бикот обично не прифаќа ласкави комплименти поврзани со надворешната убавина, бидејќи тоа за него е по малку плитко, површно размислување. Како некој што најмногу ги цени личните придобивки, Бикот повеќе ќе се израдува доколку дадете комплимент за нешто што го заработил или купил без ничија помош.

БЛИЗНАЦИ

„Поубав/а сум од тебе, тоа секако“.

Близнаците ќе го свртат комплиментот на шега (а за нив секоја шега е повеќе од половина вистина). Сепак, најмногу од сè сакаат друштво, добра комуникација и многу забава, не е важно дали некој ја истакнал нивната убавина или пак не.

РАК

„Драго ми е што мислиш дека сум убав/а“.

Ракот ќе го прифати комплиментот навидум скромно и смирено, додека во него беснее бура од емоции. Тој е можеби знакот кој најмногу бара самопотврда од останатите околу него. Комплиментите му годат, иако ќе ги дочека со мала вцрвенета насмевка.

ЛАВ

„Знам!“

Кажале вие или не, Лавот веќе знае дека е најубав во целата просторија. Тој има најубава кожа, најсјајни очи и секако – најубава коса. Најсреќни се кога им се обрнува внимание, комплиментите поврзани со убавината не се никаков исклучок.

ДЕВИЦА

„Не, всушност, имам огромна акна на лицето и е прилично гадна“.

Девицата ќе ве опомене да внимавате на деталите, онака како што е навикната да го прави тоа. Ретко која Девица може да се избори самата со себе и да научи дека не мора да биде совршена за другите да ја сакаат. Тие ве сакаат онакви какви што сте, не ситничарите.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дали сте среќник или најголем баксуз на светот според хороскопот? Некои луѓе изгледа како да се родени под среќна ѕвезда и сè им оди од рака. Друг...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Мажите рангирани според хороскопот: Од моногамни до неверни „лоши момц... Предупредување: Не паничете, бидејќи од секое правило има исклучок. Ако според х...