Што секој знак го вади од такт? Близнаците ќе пукнат на „Замолчи!“, Девиците превртуваат очи за „Грешка си!“


Што секој знак го вади од такт? Близнаците ќе пукнат на „Замолчи!“, Девиците превртуваат очи за „Грешка си!“

Вага

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-8.png

Вагите се познати по неодлучноста. Не сакаат притисоци и ситуации во кои се принудени да донесат некаква одлука. Доколку ги присилувате, тие ќе доживеат нервен слом. А, ова никој не го сака, зар не?

Скорпија

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-9.png

Скорпиите се страствени и интензивни луѓе. Тие никако не поднесуваат лаги. Ако разберат дека сте им говореле невистини, ќе се соочите со бес и лутина, какви што не може ниту да замислите.

Стрелец

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-10.png

Стрелците имаат потреба од максимална слобода. Посакуваат живот без кочници, како физички, така и емотивни. Обидот да ги скротите или ограничите во движењето, нив ќе ги доведе до лудило. Постои опасност и да се дистанцираат од вас.

Јарец

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-11.png

Јарците се многу директни и искрени. Во нивниот живот нема место за глумци. Доколку некој се преправа, веднаш се оддалечуваат од таквата особа. И веќе никогаш нема да си имаат работа со неа.

Водолија

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-12.png

Водолиите се единствени и оригинални личности, кои живеат по сопствени правила. Ако се обидете да ги промените, односно претворите во нешто сосема спротивно од она што се, тие засекогаш ќе ви се замерат.

Риби

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-13.png

Рибите се претерано чувствителни, па со овој знак нема шега. Во буквална смисла на зборот. Тие лесно може да го протолкуваат вашиот хумор како потсмевање на нивна сметка. Подоцна ќе доживеат емотивен испад, каков не сакате да гледате во својот живот.

М. А. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - зн... Сезона на огромни попусти. Време е да се подновите со некое парче облека, или не...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
Животни принципи според кои се водат припадниците на знакот Лав Лавовите дефинитивно се социјален тип на личности кои обожаваат да се дружат, но...

Најчитани неделава