Што секој знак го вади од такт? Близнаците ќе пукнат на „Замолчи!“, Девиците превртуваат очи за „Грешка си!“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Што секој знак го вади од такт? Близнаците ќе пукнат на „Замолчи!“, Девиците превртуваат очи за „Грешка си!“

Никогаш не им ги зборете или правете следните работи на дванаесетте хороскопски знаци. Тие имаат трпение, ама кога ќе ги погодите во слабите точки, бидете подготвени да ги запознаете во сосема поинакво светло.

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-1.jpg

Знаевте ли дека Близнаците не поднесуваат да се заќутувани? Исто како што и Скорпиите се грозат од лаги, а Лавовите преѕираат кога некој се обидува да биде подобар од нив.

Кој е знакот кому не смее да му чепнете од храната? На кого е можно да му се замерите и со обична шега?

Секој хороскопски нешто го вади од такт, а за да избегнете вакво сценарио, ова се дванаесетте работи кои никогаш не смее да им ги приредите:

Овен

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-2.png

Овните може да бидат мошне експлозивни, агресивни и импулсивни. Притоа, вообичаено се добро градени и физички силни, па навистина е попаметно да не им се замерувате.

Бик

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-3.png

Биковите со драго срце ќе ја поделат својата храна со вас, особено кога тие самите ја зготвиле. Меѓутоа, ако без дозвола им земете залак од чинијата, ова ќе го сметаат за голема навреда. И ќе ве обвинат дека немате основна култура.

Близнаци

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-4.png

Близнаците се познати дрдорковци. Ова е нивното второ име. Ако им кажете да замолчат, исто е како да сте ги испратиле на мачење. Ним не им е издржливо да ќутат. Ќе пукнат.

Рак

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-5.png

Раковите едноставно не поднесуваат критики. Дури ни конструктивните забелешки не доаѓаат предвид. Тие знаат да бидат по малку несигурни, па таквиот начин на комуникација е најлошото нешто кое може да го направите за нив.

Лав

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-6.png

Лавовите се кралеви. Тие секогаш се лидери и во центарот на вниманието. Нема да ви успеат обидите да се надмудрувате со нив, а ни да покажете дека сте подобри, попаметни, или, пак, едноставно во право. Тие се одлично наоружани со аргументи, па сите вакви дуели обично ги завршуваат со победа.

Девица

shto-sekoj-znak-go-vadi-od-takt-bliznacite-kje-puknat-na-zamolchi-devicite-prevrtuvaat-ochi-za-greshka-si-7.png

Девиците превртуваат очи кога ќе им кажете дека направиле нешто погрешно. И не само тоа. Ако им ги посочите грешките, тие ќе ги искористат сите свои аналитички и истражувачки вештини, да ве уверат вас и самите себе - дека вие не сте во право.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Без навреда: Кој дефект го има вашиот хороскопски знак? Луѓето се навикнати да читаат на интернет само фини работи и пофалби за својот з...
Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци Народниот календар е книга која порано ја имало во речиси секој дом. Во него мож...

Спонзорирани линкови: