Семејни астро-парови кои никогаш нема да бидат многу блиски


Семејни астро-парови кои никогаш нема да бидат многу блиски

Постојат семејства чии членови се многу блиски, но постојат и такви кои не успеваат да создадат таква врска. Не е дека нивните родители не се потрудиле, туку и други фактори замешале прсти.

semejni-astro-parovi-koi-nikogash-nema-da-bidat-mnogu-bliski-01.jpg

Ако сте блиски со вашите браќа и сестри, не ви е јасно како може да постојат такви кои не се, а можно е и обратното.

Да побараме одговори за ова во астрологијата:

Овен + Бик

Ова е комбинација на два тврдоглави знака, кои постојано ќе се „туркаат со рогови“. Нивните караници се жестоки и дрски и често паѓаат зборови кои можат да повредат. Не се зближуваат за да се поштедат едни од други.

Близнаци + Девица

И двата знака се динамични, но нивната динамика е спротивна. Близнаците се хаотични и безгрижни, а Девиците сакаат ред и правила. Засекогаш ќе се почитуваат едни со други, но тешко ќе зе зближат.

semejni-astro-parovi-koi-nikogash-nema-da-bidat-mnogu-bliski-02.jpg

Рак + Водолија

Роднински пар за кој слободно може да се каже дека има спротивна поларизација. Ракот е емотивен, Водолијата логична. За нив не важи дека спротивностите се привлекуваат и иако многу се сакаат, можат дури и да бидат токсични еден за друг.

Лав + Скорпија

За разлика од другите, нив им е тешко да се зближат поради преголемите сличности и истата енергија. Сакаат да се докажуваат пред други, а не можат тоа да го прават еден пред друг. Скорпијата манипулира, а Лавот е агресивен.

semejni-astro-parovi-koi-nikogash-nema-da-bidat-mnogu-bliski-03.jpg

Вага + Јарец

Вагата е секогаш подготвена на компромиси, а Јарецот не е. До одреден момент ќе функционираат добро, сè додека на прагматичната Вага не ѝ дојде преку глава однесувањето на инаетливиот Јарец.

Стрелец + Риби

Овие два знака не можат да бидат блиски затоа што едноставно, не можат да си веруваат еден на друг. Исто така, Рибите ги ценат длабоките врски, додека Стрелците не се способни да се поврзуваат.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што предизвикува страв од љубовта кај секој хороскопски знак? Љубовта некогаш ги влече од луѓето нивните најголеми стравови, а некои пак, се с...
Еден хороскопски знак кој секоја жаба ја претвора во принц Алфа жена, амбициозна, дисциплинирана, организирана, трпелива, одговорна, одлучн...
Овенот сака да го убие шефот, Раковите „бројат овци“ - што ги мачи зна... Многумина страдаат од несоница, а оние кои ја искусиле знаат колку е непријатна....