Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - знаците на организирана шопинг тура
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 27-02-2020
ВОЗАЧИ 26-02-2020


Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - знаците на организирана шопинг тура

lavot-e-nenasiten-bliznacite-probuvaat-10-parcinja-vo-garderoba-znacite-na-organizirana-shoping-tura-02.jpg

Вага - Трча кон Близнаците да им однесе друго бројче од облеката што ја испробуваат. Некому му се пие вода, оди да им купи. Им помага на сите додека не ги пронајдат работите кои ги сакаат. За себе купува магнет за фрижидерот и мал сувенир.

Скорпија – Јес! Мојата омилена продавница! Дечки, јас сум тука, кога ќе завршите сите дојдете и барајте ме, не мрднувам од продавницава.

Стрелец – Ајде бре побрзајте веќе. Цел ден го изгубивме во трговскиот. Можевме да прошетаме низ градот, да видевме некоја знаменитост, да уживавме на кафе… се затвориле тука по продавници, усул немате.

Јарец – Почекајте, имам ситно. Примате долари? Ааа, само евра… во ред, имам и евра. Имам и секакви картички, и за попуст и ваучер и специјален купон за заштеда… може да ги употребам сите?

Водолија – Не ми е баш потребно ова во моментов, ама ќе го купам, секако е на попуст. Ама ќе застанам само на едно купено нешто. Не, на две, сепак попустиве се огромни… *излегува натоварена со 8 полни ќеси.

Риби – Ништо не ми стои! Ништо не изгледа добро на мене. Зошто не си ја почнав диетата на време? Зошто секогаш мора да се нервирам за ова? Види колку убави работи си купија сите, јас ништо. И кој носи XS и S, каде е облеката за нормални луѓе? *пушта некоја солза, па се качува кај Ракот и храната да си касне нешто.

(О)Милена | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена Пред да се впуштите во нова врска или да се врзете на било кој начин, прво откри...
Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...

Најчитани неделава