Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - знаците на организирана шопинг тура
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020
Архитект 12-03-2020


Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - знаците на организирана шопинг тура

Сезона на огромни попусти. Време е да се подновите со некое парче облека, или нешто за домот.

lavot-e-nenasiten-bliznacite-probuvaat-10-parcinja-vo-garderoba-znacite-na-organizirana-shoping-tura-01.jpg

Додека некои тргнуваат со добро подготвен список и детална анализа на цените и попустите, други се импулсивни купувачи кои само грабаат работи без размислување, само затоа што се на половина цена.

Во која група припаѓате вие според хороскопскиот знак?

Овен – Дечки, видете што најдов! Ова знаете колку е без попуст? Што, не сакате да си купите по една ваква блузичка? Леле, не сте нормални!

Бик – Премногу е скапо. Сè е скапо. Не знам каде гледате вие попуст, сериозно не сте ми јасни. Еве на пример, оваа најобична кошула е колку две твои дневници. Толку малку си го цениш трудот?

Близнаци – *Носи 10 парчиња облека во рацете. Се затрчува кон гардеробата, на половина пат се премислува и се враќа да земе уште нешто за пробување. Постојано довикнува од гардеробата да му се донесе друго бројче или боја од одбраните парчиња облека.

Рак – Уште колку ќе купуваме? Може конечно да одиме да јадеме? Јас ќе се качам најгоре и ќе си порачам за јадење, вие сакате нешто? Не сте гладни?

Лав – Ми треба ова… и ова… и ова… можеби само уште ова. Не знам зошто луѓето мислат дека сум ненаситен, купив само 3 пара фармерки, 7 џемперчиња, 4 кошули, еден капут, опрема за скијање…

Девица – Не сакам да потрошам многу. Имам план, неколку недели размислував и анализирав што ми е најнеопходно за купување. Точно знам каде стои и не планирам да губам време по продавници. Еве, тука во тефтерчето ми е запишано што ми треба, колку проценти е на попуст и од овој список не отстапувам.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена Пред да се впуштите во нова врска или да се врзете на било кој начин, прво откри...
Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...

Најчитани неделава